سرویس اقلیم کردستان
انتشار:  جمعه 19 مرداد 1397  ::  20:35   

هشدار جماعت اسلامی کردستان در مورد تبعات نتایج بازشماری آرای انتخابات مجلس عراق

سرویس عراق و اقلیم کردستان- مسئول امور انتخاباتی حزب جماعت اسلامی کردستان، هشدار داد که به دلیل عدم‌تغییر در نتایج اعلام شده از بازشماری دستی آرای انتخابات مجلس عراق، 4 سال آینده در اقلیم کردستان با آشوب و بی ثباتی سیاسی همراه خواهد بود.

به گزارش کردپرس به نقل از رادیو نوا، اعلام نتایج بازشماری دستی آرای انتخابات دوره چهارم مجلس عراق  وعدم تغییر در این نتایج نسبت به نتایج اولیه، اعتراض احزابی را  که به نتایج اولیه این انتخابات اعتراض کرده بودند به دنبال داشته و پس از احزاب، هم‌پیمانی برای دمکراسی و عدالت، جنبش تغییر و اتحاد اسلامی، جماعت اسلامی کردستان نسبت به این نتایج اعتراض کرده و تأکید کرد که این نتایج را نمی پذیرد.

هاوژین عمر مسئول امور انتخاباتی این حزب هشدار داد که این نتایج موجب می شود که اقلیم کردستان در چهار سال آینده آشوب و بی ثباتی سیاسی بیشتری را ترجمه کند.

وی گفت که این نتایج ثابت می کند که هدف از بازشماری آرا افشای تقلب های صورت گرفته نبوده است.

شورای کمیسیاران کمیسیون عالی مستقل انتخابات در عراق شامگاه پنج شنبه نتایج فرآیند بازشماری دستی آرای انتخابات پارلمانی اخیر این کشور را اعلام کرد که بر اساس آن در 13 استان از جمله کرکوک و استان های اقلیم کردستان هیچ گونه تغییری در نتایج صورت نگرفته است.