سرویس کرمانشاه
انتشار:  جمعه 19 مرداد 1397  ::  22:21   

استاندار کرمانشاه در آیین تجلیل از خبرنگاران:

مدیران باید دلیل عدم پاسخگویی به رسانه ها را بیان کنند

سرویس کرمانشاه- آیین گرامیداشت روز خبرنگار پنج شنبه شب در سالن شهدای دولت استانداری کرمانشاه برگزار شد.

استاندار کرمانشاه، مسئولان و معاونان استانداری، مدیر کل و معاون فرهنگی اداره ی کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در کنار فعالان رسانه ای استان کرمانشاه در این گردهمایی حضور داشتند.

منوچهر نجمایی، رضا کبودی، پریسا پانیاز و کاوه رستمی به نمایندگی از فعالان رسانه، برخی مسائل و مشکلات رسانه ها و خبرنگاران استان کرمانشاه را بیان کردند و راهکارهایی برای مرتفع کردن این مشکلات ارائه دادند.

رئیس خانه ی مطبوعات استان کرمانشاه در این آئین با بیان اینکه خبرنگاران استان با کمترین توقع بیشترین تلاش را در راه اطلاع رسانی دارند، گفت: اگر خبرنگاران مورد حمایت قرار گیرند بیشتر از پیش می توانند به جامعه خدمت کنند.

فریدون معتمدیان با اشاره به اینکه مشکلات اقتصادی مهمترین دلیل افت کیفیت نشریات استان است اظهار کرد: انتظار داریم مسئولان قبل از تقویت و حمایت فضای مجازی برای حل مشکلات مطبوعات چاره ای بیندیشند.

مدیر خانه ی مطبوعات استان کرمانشاه نیز خواستار ساخت قطعه زمینی در بافت فرسوده شهر کرمانشاه جهت استفاده نشریات شد.
وحید نیشابوری عنوان کرد: قطعه زمینی در سال ۸۹ در بافت فرسوده شهر به خانه مطبوعات واگذار شد اما برای ساخت آن مشکل اعتبار داریم.

وی افزود: شورای اسلامی شهر و شهرداری موافق ساخت این زمین هستند. از استاندار درخواست داریم اجازه ی ساخت این مکان و اختصاص تسهیلات کم بهره به رسانه ها را صادر نماید.

استاندار کرمانشاه پس از شنیدن سخنان نمایندگان رسانه های استان گفت: در جلسه ی شورای اداری موضوع پاسخگویی مدیران به رسانه ها را مطرح می کنم. مدیرانی که پاسخگو نیستند باید دلیل عدم پاسخگویی خود را بیان کنند.

هوشنگ بازوند با اشاره به اینکه در جریان زلزله ی ۷.۳ ریشتری استان، برای پاسخگویی به مردم ۴۱ بار در شبکه ی خبر حاضر شده ام افزود: از طریق این برنامه توانستم بخشی از مشکلات مناطق زلزله زده را برطرف کنم.

در این گردهمایی از فعالان رسانه ای استان تقدیر شد.