سرویس اقلیم کردستان
آخرین خبرهای اقلیم کردستان
انتشار:  شنبه 20 مرداد  ::  07:59

ازسرگیری تحرکات داعش در مناطق میان اربیل و نینوا

سرویس عراق و اقلیم کردستان- مقام اتحادیه میهنی کردستان از آغاز دوباره تحرکات عناصر داعش در مناطق میان دو استان اربیل و نینوا به دلیل وجود خلأ امنیتی در این مناطق خبر داد.

به گزارش کردپرس، احمد زاگه مسئول شاخه اتحادیه میهنی کردستان در منطقه گویر واقع در غرب اربیل و مابین استان و استان نینوا طی گفتگو باSNN اعلام کرد که عناصر داعش در مناطق میان دو استان اربیل و نینوا و به ویژه در زماره عبدالله، مرجان، صبر و صاقیه، فعالیت و تحرکات تروریستی خود را از سرگرفته اند.

وی وجود خلأ امنیتی در این مناطق را عامل آغاز دوباره فعالیت های داعش در این مناطق دانست و گفت که بیشترین تحرکات داعش در روستاهای کوشافی عرب و کوشافی کوردان دیده می شود و این مناطق به دلیل واقع شدن در حد فاصل خطوط تماس میان مناطق تحت کنترل نیروهای پیشمرگ و نیروهای عراقی، دچار خلأ امنیتی هستند و هرگونه عملیات نظامی در این مناطق مستلزم ایجاد هماهنگی میان پیشمرگ و نیروهای عراقی است.

احمد زاگه افزود که این مناطق دارای پوشش گیاهی انبوهی است و بقایای داعش خود را در این منطقه پنهان کرده و از این مناطق برای سازماندهی خود و تردد میان موصل و بعاج و دیگر مناطق استفاده می کنند.

همچنین با اشاره به اینکه تخمین زده می شود 600 عنصر داعش در این مناطق حضور داشته باشند؛ تأکید کرد که هیچ هماهنگی میان نیروهای پیشمرگ و ارتش عراق برای انجام دادن عملیات پاک‌سازی در این مناطق وجود ندارد.