سرویس ترکیه
آخرین خبرهای ترکیه
انتشار:  شنبه 20 مرداد  ::  10:35

مرال آکشنر:

هدایت اقتصادی کشور را از حاکمیت دامادتان آزاد کنید

سرویس ترکیه - مرال آکشنر رئیس حزب خوب ترکیه در اظهاراتی با اشاره به وضعیت افزایش قیمت ارز در ترکیه ضمن تاکید بر این که هدایت اقتصادی کشور را از حاکمیت دامادتان آزاد کنید افزود: در کنار حکومت ترکیه هستیم

به گزارش کردپرس به نقل از روزنامه حریت، مرال آکشنر رئیس حزب خوب ترکیه در اظهاراتی با اشاره به وضعیت افزایش قیمت ارز در ترکیه به خصوص دلار و یورو در چند روز اخیر عنوان کرده است: دلایل این افزایش قیمت را می دانیم و مدت زمان طولانیست که در خصوص آن سخن می گوییم. بارها به حکومت و ملت ترکیه هشدار دادیم. ولی اکنون روز آن نیست که وضعیت اقتصادی که به وجود آمده است را ابزار سیاست داخلی کنیم. همه ما در یک کشتی هستیم و نام این کشتی جمهوری ترکیه است.  به رئیس جمهور می گوییم بیایید هدایت اقتصادی را از حاکمیت دامادتان آزاد کنید.

وی در سخنان خود خاطرنشان کرد:  اقدامات برای جلب اعتماد سرمایه گذاران خارجی که به سرعت از کشور فرار کرده اند را اتخاذ کنید. فراموش نکنید که سرمایه به ساحلی نزدیک می شود که در آنجا امنیت را احساس کند. این امنیت نیز تنها با رعایت دموکراسی، قانون و حقوق اساسی با توجه به شرایط روز و ارزش های اساسی ممکن است. با نادیده گرفتن تمام این هشدارها تا کنون وضعیت به اینجا رسیده است.

آکشنر در ادامه اظهارات خود با تاکید بر این که برای حل و فصل بحران اقتصادی در ترکیه آماده همکاری است، گفت: با محفوظ داشتن حق اظهار نظر در خصوص مشکلات داخلی امروز به نام ملت و کشور در کنار حکومت جمهوری ترکیه هستیم. آماده حمایت و کمک تمام عیار به هر اقدامی که تاثیر مثبت خواهد داشت هستیم. در این راستا حزب خوب آماده هر نوع ارائه کمک به حکومت ترکیه است.

 

کد خبرنگار: 30102