سرویس ایران
آخرین خبرهای ایران
انتشار:  شنبه 20 مرداد  ::  10:43

عضو کمیسیون انرژی در گفت و گو با کُردپرس؛

تحریم نفتی آمریکا،قیمت های جهانی را افزایش می دهد

سرویس ایران-عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت:اینکه آمریکا بخواهد صادرات نفت ایران را صفر کرده و نفت خود را بفروشد به هیچ وجه عملی نیست.

 
حسن بهرامیان در گفت و گو با کُردپرس،با اشاره به تحریم نفتی آمریکا علیه ایران،توضیح داد:اعمال تحریم های نفتی آمریکا از نیمه آبان ماه علیه ایران،تاثیر خود را به سرعت در بازار نفت باقی می گذارد، قیمت ها را بیش از این بالا برده و هزینه های خریداران نفت را افزایش می دهد .
 
عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، افزود: اینگونه نیست که چون آمریکا به برخی کشورها امر کرده که ایران را تحریم کنند، در مقابل از این کشورها حمایت کند بلکه آمریکا حتی مابه التفاوت افزایش قیمت را به دلیل مشکلات داخلی نمی توان پرداخت کند.
 
وی ادامه داد:نقشه آمریکا عملی نیست.اینکه آمریکا بخواهد صادرات نفت ایران را صفر کرده و نفت خود را بفروشد به هیچ وجه عملی نیست.
 
بهرامیان با بیان این مطلب که ایران ۴۰ سال در شرایط تحریمی نفت فروخته است،تصریح کرد:ایران  40 سال تحریم است، اما نفت خود را به فروش می رساند، چراکه نفت ایرانی خریداران خود را داشته و کشورهایی وجود دارند که نیازمند نفت ایران هستند.
 
وی خاطرنشان کرد:ایران با دیپلماسی انرژی نفت خود را به فروش می رساند. ممکن است در دوران تحریم ها مشکلاتی پیش آمده و معیشت مردم سخت شود اما ایران می تواند با دیپلماسی انرژی نفت خود را به فروش برساند و  از طریق راهکارهای دیگری همانند بورس مشکلی در فروش ایجاد نشود.