انتشار:  یک‌شنبه 21 مرداد 1397  ::  14:37   

ریدور خلیل:

YPG و ارتش دموکراتیک سوریه آماده شرکت در عملیات احتمالی ادلب هستند

سرویس سوریه - ریدور خلیل، مسئول روابط خارجی ارتش دموکراتیک سوریه در اظهاراتی عنوان کرده است: YPG و ارتش دموکراتیک سوریه آماده شرکت در عملیات احتمالی ادلب هستند.

به گزارش کردپرس به نقل از هاوارنیوز، ریدور خلیل، مسئول روابط خارجی ارتش دموکراتیک سوریه در اظهاراتی با اشاره به آمادگی نیروهای ارتش دموکراتیک سوریه و YPG برای شرکت در عملیات آزادسازی ادلب عنوان کرده است: اکنون برای حضور نیروهای نظامی ارتش دموکراتیک سوریه و YPG در عملیات ادلب طرف های سیاسی باید تصمیم گیری کنند. اگر تصمیمی در این راستا اتخاذ شود YPG برای شرکت در عملیات ادلب در آماده باش کامل است. زیرا نیروهایی که در ادلب هستند دشمن اصلی ما به حساب می آیند. کسانی که در ادلب هستند همان هایی هستند که به کوبانی حمله کرده اند و وارد عفرین شده اند. همانهایی که مردم را به قتل رسانده و به دخترانمان تجاوز کرده اند.

وی در ادامه اظهارات خود با تاکید بر این که اجازه ورود نیروهای نظامی دولت مرکزی سوریه به کردستان سوریه را نخواهیم داد تاکید کرد: برای این سرزمین، هزاران جوان کرد جان خود را از دست داده اند. استقرار دوباره نیروهای دولت مرکزی سوریه در سرزمین هایمان را به طور قطع قبول نمی کنیم. ما خطوط قرمزی داریم که به شرح ذیل هستند:

  1. کردستان سوریه به دولت مرکزی واگذار نخواهد شد
  2. مخالف اداره سوریه با سیستم مرکز گرایی با در نظر گرفتن شمال سوریه در داخل این سیستم هستیم.
  3. اگر برای ارائه خدمات به مردم باشد دولت مرکزی می تواند بیاید ولی در غیر این صورت حضورآنها را قبول نخواهیم کرد.
  4. ما این جنگ را برای مردمانمان و سرزمینمان انجام می دهیم. مطالبات مردم را به انصاف دولت مرکزی واگذار نخواهیم کرد.
  5. ما به هیچ عنوان خواستار جنگ با هیچ کس نیستیم. ولی اگر قرار به وارد شدن نیروهای دیگر به شمال سوریه باشد مبارزه ای را که علیه داعش انجام دادیم در برابر آنان نیز انجام خواهیم داد.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#سوریه
#نیروهای کرد سوریه
#کردها