انتشار:  شنبه 13 آبان  ::  07:45

تشکیل 5 لایه کنترلی برای جلوگیری از رسیدن زائران بدون گذرنامه به مهران

سرویس ایلام- استاندار ایلام از تردد بیش از52 درصد زائران اربعین از طریق مرز مهران در روزهای گذشته خبر داد.

  به گزارش خبرگزاری کردپرس،قاسم سلیمانی دشتکی در بازدید استاندار واسط عراق از مرز مهران در گفتگو با خبرنگاران بیان کرد: تا روز جمعه بیش از 750 هزار نفر از زائرانی که با داشتن ویزا به کشورعراق رفته اند از طریق مرز مهران بوده است.
وی افزود: در روزهای آخر این هفته رفت و آمد زائران از مرز مهران شدت گرفته به شکلی که تنها در روزهای پنجشنبه و جمعه بیش از 260 هزار نفر از طریق این مرز به کشور عراق رفته اند.
استاندار ایلام با بیان اینکه امسال از عبور بدون روادید زائران اربعین به کشور عراق به شدت جلوگیری می شود افزود: در مرز مهران 5 لایه امنیتی  از پل زائر تا پایانه خروجی مرز مهران برای کنترل گذرنامه زائران تشکیل شده است.  
  وی  در ادامه با اشاره به ترافیک سنگین در مسیر ایلام به مرز مهران گفت: با این حال رفت و آمد در این مسیر روان بوده و توسط نیروهای انتظامی تلاش زیادی برای روان سازی و کنترل ترافیک صورت می گیرد.
سلیمانی در ادامه با اشاره به ممنوعیت تردد زائران خارجی در مرز مهران گفت: این ممنوعیت برای اتباع کشورهای آذربایجان و روسیه استثنا بوده و زائران این کشورها می توانند از طریق مرز مهران به عراق بروند.                                                                             وی همچنین گفت: بر اساس تصمیم ستاد مرکزی اربعین مرز عبوری زائران کشورهای خارجی برای شرکت در مراسم اربعین شلمچه بوده و در روزهای گذشته تعدادی از زائران خارجی که به مرز مهران آمده بودند به مرز شلمچه هدایت شدند.
به گزارش کردپرس استاندار واسط عراق که امسال برای چندمین بار از طریق مرز مهران وارد این شهر شده بود به همراه استاندار ایلام از زیرساختهای مختلف این مرز بازدید کردند.