سرویس ايلام
انتشار:  شنبه 13 آبان  ::  10:48

رکاب زنی دوچرخه سوار دره شهری از ایلام تا کربلا

سرویس ایلام-  دوچرخه سوار و کوهنورد اهل شهرستان دره شهر استان ایلام توانست مسیر 400 کیلومتری  ایلام تا شهر  کربلا  در کشور عراق را با دوچرخه رکاب بزند.

حسن ساعدی در گفتگو با خبرگزاری کردپرس بیان کرد: این تور دوچرخه سواری در آستانه  اربعین حسینی و همراهی با خیل پرشمار زائران ایرانی که از طریق استان ایلام رهسپار عراق می شوند صورت گرفت.
وی که  توانست روز دوشنبه به شهر کربلا برسد افزود: از ايلام تا كربلا به مدت 4 روز رکاب زنی کردم و اين مسير را با حفظ سلامتي به پایان بردم.
ساعدی که به گفته خودش 2 دوچرخه سوار اهل اردبیل به نامهای سينا و جابر عبدي وی را در این سفر همراهی می کردند تصریح کرد: در این سفر 4 روزه که همه آن با دوچرخه سواری انجام شد مسرهای ایلام- مرز مهران- زرباطيه-بدره-كوت- القاسم- كوفه- نجف و كربلا را را پشت سر گذاشتیم.
وی ادامه داد: این سفر با هماهنگي بنياد شهيد و اداره کل ورزش و جوانان استان ايلام صورت گرفته اما همه هزینه های سفر را و حتی هزینه ویزا را هم خودم پرداخت کرده ام.
این دوچرخه سوار ایلامی به استقبال مردم عراق از این تور دوچرخه سواری اشاره کرد و گفت: زمانی که مردم شهرها و روستاهای مسیرم متوجه شدند من از ایران آمده و مقصدم شهر کربلا است بسیار از من استقبال می کردند و در آغوش گرفته و حتی پلیس های بین راهی با من عکس یادگاری می گرفتند.
ساعدی با اعلام اینکه در این سفر که با هدف تحکیم صلح و دوستی بین مردم ایران و عراق انجام شده قصد داشتم به مناطق شمالی و سنی نشین عراق از جمله کرکوک و کردستان نیز با دوچرخه سفر کنم گفت: مقامات عراقی به من توصیه کردند که به دلایل امنیتی این سفر در شرایط فعلی به آن مناطق صورت نگیرد.
وی ادامه داد: بنابر این قصد دارم در برگشت باز هم از طریق استانهای کربلا و واسط وارد استان ایلام شوم و مسیر طی شده را برگشت بخورم که با پیش بینی های صورت گرفته بازگشت من به استان ایلام که باز هم با دورخه صورت می گیرد چهار روز به طول می انجامد.