سرویس ايلام
انتشار:  پنج‌شنبه 18 آبان  ::  11:01

نماینده دهلران در گفتگو با کردپرس مطرح کرد؛

دولت به صدای سپرده گذاران گوش دهد

سرویس ایلام - شادمهر کاظم زاده اذعان کرد:دولت در مورد موسسات مالی و اعتباری بد حساب، کم کاری کرده و واجب است هر چه سریعتر وضعیت سپرده مردم را تعیین تکلیف کند.

نماینده مردم دهلران،آبدانان و دره شهر در مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با کردپرس ضمن اشاره به تعیین تکلیف وضعیت موسسات مالی و اعتباری ،اظهار کرد: مسئولین باید با مردم صادقانه صحبت کنند و شفاف‌سازی لازم را انجام دهند، مواردی را که تاکنون مشاهده کرده‌ایم شفاف‌سازی نیست.

این نماینده مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اگر مسئولین با مردم صادق باشند اعتماد آنها جلب می‌شود، گفت: برخی حرف‌هایی را می‌زنند اما در اجرا به صحبت‌های خود عمل نمی‌کنند، این مسئله یک مشکل اساسی است.

وی ادامه داد:مسئولین باید پاسخگو باشند که چگونه اجازه داده‌اند چنین اتفاقاتی در کشور رخ دهد تا این میزان از سرمایه مردم را جذب کنند و کسی از آنها جلوگیری نکند.

وی افزود:خسارتی که امروز به سپرده گذاران وارده شده افرادی مسبب آن هستند که نظارت کافی را انجام نداده‌اند و موجب نارضایتی مردم شده اند.

کاظم زاده در خصوص اینکه چرا پیگیری و رفع این مشکل تا این میزان به تعویق افتاده است، توضیح داد: علت این موضوع از بی‌توجهی و کم کاری است و شاید برخی از عناصر نیزنمی‌خواهند این مشکل حل شود و دوست دارند این معضلات باقی بمانند و در این افت و خیزها منافع برخی از افراد تامین می‌شود، این افراد در بانک مرکزی و موسسات دیگر حضور دارند.

وی تصریح کرد:مجلس شورای اسلامی ماده 236 را تصویب کرده و یک طرح تحقیق و تفحص را با 8 محور از بانک مرکزی آماده شده که 3 محور آن درخصوص موسسات مالی و اعتباری است و این سه محور تحقیق و تفحص درخصوص نوع رفتارهای نامناسب بانک مرکزی با موسسات مالی و اعتباری است.