سرویس سوریه
آخرین خبرهای سوریه
انتشار:  پنج‌شنبه 18 آبان  ::  15:01

یکی از فرماندهان عملیات دیرالزور در گفتگو با کردپرس؛

نیروهای ائتلاف کرد-عرب به سمت ابوکمال می روند

سرویس سوریه-زاگرس برخودان یکی از فرماندهان نیروهای ائتلاف کرد ـ عرب، هدف نیروهای ارتش دموکراتیک سوریه را رسیدن به شهر ابوکمال در مرز بین سوریه و عراق ذکر کرد و به دلیل بالا گرفتن تنش ها بر سر کنترل این منطقه، امکان درگیری بین این نیروها و ارتش سوریه را محتمل دانست.

زاگرس برخودان ازفرماندهان نیروهای ارتش سوریه دموکراتیک در گفتگویی تلفنی با کردپرس ضمن تشریح آخرین وضعیت میدانی عملیات دیرالزور، اظهار کرد:نیروهای دموکراتیک سوریه به 15 کیلومتری شهر مرزی ابوکمال در مرز سوریه و عراق رسیده اند و قصد رسیدن به این شهر را دارند.

وی ادامه داد:نیروهای ما قصد دارند به مرز بین سوریه و عراق برسند و آنجا را نیز از وجود ترویست ها پاکسازی نمایند همچنان که امروز روستای 《خال》 در نزدیکی مرز  عراق را از داعش پاک کردند.

این فرمانده ائتلاف کرد-عرب با اشاره به برخی صحبت ها مبنی بر توافق آمریکا و روسیه بر سر ابوکمال،گفت:برخی اخبار حاکی است که توافقی بین آمریکا و روسیه بر سر اداره مشترک منطقه ابوکمال توسط نیروهای دموکراتیک سوریه و ارتش سوریه انجام شده است ولی مشخص نیست که این توافق اجرایی شود چرا که اختلافات بسیار جدی است.

وی تصریح کرد:آمریکا قبلا اعلام کرده بود که ابوکمال باید توسط نیروهای ارتش دموکراتیک سوریه کنترل شود اما با پیشرویی های ارتش سوریه به کمک هواپیماهای روسیه،در حال حاضر تلاش ها برای کنترل این منطقه به شدت بالا گرفته است و ارتش سوریه به ابوکمال رسیده است.

زاگرس برخودان با اشاره به اظهارات مقامات سوریه در خصوص پیشرویی کردها در دیرالزور گفت:مقامات سوریه بهتر است قدری در اظهاراتشان تجدید نظر کنند چرا که ما در بدترین شرایط ممکن با داعش جنگیده ایم و امروز هم در صف اول مبارزه با تروریسم هستیم.

این فرمانده ائتلاف کرد-عرب با اشاره به احتمال درگیری بین نیروهای ارتش دموکراتیک سوریه و ارتش سوریه،تصریح کرد:نیروهای ما به نزدیکی ابوکمال رسیده اند و ارتش سوریه هم در این منطقه حضور دارد و این احتمال درگیری بین دو طرف را بیشتر می کند.

 

مصاحبه : افشین غلامی

سرویس سوریه خبرگزاری کردپرس