انتشار:  پنج‌شنبه 18 آبان  ::  23:55

در گفتگوی یکی از فرماندهان (YPG) با کردپرس مطرح شد؛

نیروهای ائتلاف کردو عرب شهرک 《مرگده》 سوریه را آزاد کردند

سرویس سوریه-سوزدار جودی طی گفتگو باکردپرس اظهار کرد: نیروهای دموکراتیک سوریه موفق شده اند از ابتدای عملیات طوفان جزیره پنج هزار کیلومتر مربع را از وجود داعش پاکسازی نمایند و امروز هم موفق به آزادسازی شهرک مرگده شدند.

سوزدار جودی از فرماندهان نیروهای ی.پ.گ که بخشی از نیروهای تحت امر ارتش دموکراتیک سوریه است در گفتگویی با کردپرس با اشاره به پیشرویی این نیروها در شرق فرات،اذعان کرد:نیروهای ارتش دموکراتیک سوریه طی دو ماه گذشته موفق به پاکسازی پنج هزار کیلومتر مربع در شرق فرات از وجود ترویست های داعش شده اند.

وی ادامه داد:در شصت و یکمین روز از عملیات طوفان جزیره نیروهای ائتلاف کرد-عرب طی تحرکات میدانی دیشب و صبح امروز توانستند مقاومت داعش را درهم بشکنند و شهرک مرگده و روستاهای اطراف آن را به کنترل خود در آورند.

سوزدار جودی با اشاره به پاتک شب گذشته داعش در منطقه نفتی 《عمر》گفت:داعش شب گذشته سعی بر کنترل مجدد چاه های نفتی عمر را داشت که با آتش سنگین نیروهای ائتلاف کرد-عرب ناچار به عقب نشینی شد.

وی تصریح کرد:طی عملیات های دیشب و صبح امروز تعداد زیادی از مهمات و ادوات نظامی داعش به دست نیروهای دموکراتیک سوریه افتاده و همچنین چند نفر از پیکارجویان داعش خود را به این نیروها تسلیم نموده اند.