انتشار:  جمعه 19 آبان  ::  09:55

رئیس مشترک حزب اتحاد دموکراتیک سوریه:

مداخلات ترکیه در امور داخلی سوریه مشکلات را افزایش داده است/ اظهارات سخنگوی رئیس جمهور ترکیه قابل قبول نیست

سرویس سوریه -  شاهوز حسن، رئیس مشترک حزب اتحاد دموکراتیک سوریه در اظهاراتی با انتقاد از سخنان اخیر سخنگوی رئیس جمهور ترکیه در خصوص عدم دعوت پ.ی.د به کنگره خلق سوریه در روسیه با غلط خواندن این اظهارات عنوان کرده است: مداخلات ترکیه در امور داخلی سوریه مشکلات این کشور را افزایش داده است

به گزارش کردپرس، شاهوز حسن، رئیس مشترک حزب اتحاد دموکراتیک سوریه در اظهاراتی با انتقاد از سخنان اخیر ابراهیم کالین، سخنگوی رئیس جمهور ترکیه در خصوص تعلیق کنگره خلق ها در روسیه و عدم دعوت پ.ی.د به این کنگره عنوان کرده است: سخنگوی رئیس جمهور یک کشور به نمایندگی از یک کشور دیگر سخن می گوید. سخنگوی رئیس جمهور ترکیه هم به نمایندگی از روسیه سخن می گوید و هم در مورد موضوعی سخن می گوید که در خصوص سوریه است. دولت ترکیه در وضعیتی قرار دارد که نمی داند چه کار می کند و تصور می کند که به راحتی خواهد توانست در هر کجا که می خواهد مداخله صورت دهد.

وی در ادامه اظهارات خود تصریح کرده است: مداخلات دولت ترکیه در مسائل داخلی سوریه مشکلات این کشور را بیش از پیش افزایش داده است. ما این اظهارات سخنگوی رئیس جمهور ترکیه را به هیچ عنوان صحیح نمی دانیم. ما این اظهارات نیت ترکیه از افزایش هرج و مرج ها در داخل سوریه ارزیابی می کنیم. ما مجبوریم تا جلوی مداخلاتی که از بیرون در سوریه صورت می گیرد را قطع کنیم. اگر موفق به این کار شویم ایجاد یک راه حل برای بحران سوریه آسانتر خواهد بود.

 

کد خبرنگار: 30102