سرویس جهان
آخرین خبرهای جهان
انتشار:  شنبه 20 آبان  ::  11:21

احتمال ناتوانی اقلیم کردستان در پرداخت دستمزد شرکت ها به دنبال تحولات پسارفراندوم

سرویس جهان- یک تحلیل گر مسائل انرژی می گوید اقلیم کردستان به دنبال تحولات پسا رفراندوم با محدودیت منابع مالی روبه رو شده و ممکن است بعد از این نتواند دستمزد شرکت های نفتی خارجی را پرداخت کند.
 

به گزارش کردپرس به نقل از بلومبرگ، اقلیم کردستان با وجود تنگنای اقتصادی و کاهش صادرات نفت در دو روزگذشته بیش از 80 میلیون دلار دستمزد شرکت های نفتی خارجی را پرداخت کرده است اما به گفته یک کارشناس مسائل انرژی، با توجه به محدود شدن منابع مالی اقلیم کردستان احتمال عدم توانایی اقلیم کردستان در پرداخت دستمزد شرکت های نفتی خارجی زیاد در آینده است.

علی استانتون تحلیل گر مسائل انرژی در موسسه RBC Europe Ltd به بلومبرگ گفت: برگزاری رفراندوم در 25 سپتامبر باعث بوجود آمدن تنش سیاسی در عراق و اقلیم کردستان شده است. درست است که پرداخت ها انجام شده است اما باید صبر کرد و دید که آیا اقلیم کردستان می تواند دستمزد ماه های اکتبر و نوامبر 2017 پرداخت کند یا خیر.

وی افزود: رفراندوم 25 سپتامبر فضا را سمی کرده است. مسئله این است که آیا واقعا 5 سال پرداخت نامنظم دستمزد شرکت ها را پشت سر گذاشته ایم؟

این کارشناس مسائل انرژی معتقد است با توجه به این که اقلیم کردستان عراق با کمبود منابع مالی به دنبال کاهش شدید صادرات نفت روبه است خطر ناتوانی در پرداخت دستمزد شرکت های نفتی خارجی بالا است.

کد خبرنگار: 40101