سرویس ایران
آخرین خبرهای ایران
انتشار:  یک‌شنبه 21 آبان  ::  08:46

پارکینگ های مهران نفس تازه کشیدند/جاده ایلام -مهران 2 طرفه شد

سرویس ایلام- با گذشت بیش از دو هفته از زمان آغاز مسافرت زائران اربعین به کشور عراق شهر مهران برای پذیرا شدن  خودروهای مسافران نه چهره یک شهر پر رفت و آمد مرزی بلکه چهره ی یک پارکینگ بزرگ را به خودش گرفته است.

به گزارش کردپرس، بر اساس آمارهایی که از سوی مسئولان این روزها اعلام شده است تاکنون بیش از 100 هزار خودرو  شخصی زائران اربعین در این شهر و نقاط مختلف آن پارک شده است که چنین اتفاقی در هیچ شهری از کشورمان سابقه نداشته است..
این آمار البته بجز چندین هزار دستگاه اتوبوسی است که روزانه در این نقطه مرزی در حال رفت و آمد و جابجایی مسافران هستند.
تخلیه 80 درصد از پارکینگهای مهران
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان ایلام با اعلام اینکه با سرعت گرفتن روند بازگشت مسافران و زائران اربعین از طریق مرز مهران به کشورمان پارکینگهای این شهر نیز به سرعت در حال تخلیه هستند گفت: تا عصر روز شنبه بیش از۸۰ درصد از ظرفیت پارکینگ های سطح شهر مهران و حومه تخلیه شده است.
سرهنگ محسن ناصری اظهارداشت : با توجه به شرایط فیزیکی ترافیک و عادی شدن جریان عبور و مرور تمامی موانع فیزیکی در مدخل خیابان ها و کوچه ها جمع آوری شده است.
وی تصریح کرد:ترافیک هم اکنون درشهر مهران روان و عادی است و کارکنان راهور استان همچنان درمعابرحاضر و بصورت ۲۴ساعته درحال نظارت و کنترل ترافیک هستند.
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان درپایان یادآورشد: پلیس تا بازگشت کامل تمامی زوار در معابر حضور داشته و خدمات رسانی خود را ادامه خواهد داد.
جاده ایلام- مهران دوطرفه شد
وی در ادامه با اشاره به اینکه جاده ایلام- مهران از چند روز گذشته برای آسان تر شدن خروج مسافران از شهر مهران و ایجاد امنیت در این مسیر یک طرفه شده بود گفت: این مسیر از عصر روز شنبه بار دیگر دو طرفه شد.
ناصری افزود: علاوه بر جاده ایلام- مهران، مسیر مهران به ملکشاهی نیز دوطرفه شده است.
وی ادامه داد: پیش بینی می شود جاده های استان ایلام تا اواخر این هفته وضعیت عادی به خود بگیرند.
تردد بیش از یک میلیون و۶۳۸ هزار زائر از پایانه مرزی مهران

مدیر پایانه مرزی مهران نیز با اشاره به آمار مسافرانی که در روزهای گذشته از مرز مهران تردد کرده اند از تردد یک میلیون و ۶۳۸ هزارو ۳۰۰ نفر از ابتدای ماه صفر تاکنون خبر داد.
 بختیاری اظهار کرد: از این آمار تعداد ۹۴۸ هزارنفر زائر ایرانی خارج و ۶۷۷ هزار و ۵۰۰ نفر وارد شدند.

بختیاری همچنین تعداد خروج اتباع خارجی از مرز را هفت هزار و ۴۰۰ نفر و آمار ورود اتباع خارجی را پنج  هزار و ۴۰۰ نفر عنوان کرد.