سرویس آذربايجان غربي
انتشار:  یک‌شنبه 21 آبان  ::  17:16

فرماندار بوکان:

12 نقطه حادثه خیز در جاده های بوکان شناسایی شده است

سرویس آذربایجان غربی- فرماندار شهرستان بوکان از شناسایی 12 نقطه حادثه خیر در این شهرستان خبر داد.

 

به گزارش خبرنگار کردپرس؛ «جمال خسروی» در جلسه بررسی حوزه راهداری و حمل نقل جاده ای شهرستان بوکان که با حضور مدیرکل راهداری و حمل نقل جاده ای استان آذربایجان غربی امروز یک شنبه برگزار شد گفت:حوزه راهداری و حمل نقل بوکان با گره های اساسی روبه رو است که در یک دهه گذشته بر روی هم تلنبار شده است.

وی افزود: مجموع تمام راه های سطح شهرستان 870 کیلومتر است که از این مقدار 80 درصد راه روستایی است و 360 کیلومتر آن آسفالت است و این در حالی است که بیشتر راه های روستایی و همچنین محورهای اصلی نیازمند بهسازی و روکش، نصب علائم ، خط کشی ، روشنایی ، گارد ریل و حفاظ کشی بر روی پل های ارتباطی می باشد .

وی در ادامه گفت: برای رفع مشکلات حمل و نقل نیاز به احداث حداقل 3 راهدارخانه در محورهای اصلی ، فرعی و روستائی ( سیمینه – سلامت – کانی طومار) است .

فرماندار بوکان به نقاط حادثه خیز این شهرستان   اشاره کرد و گفت:  در این راستا 12 نقطه مهم شناسایی شده که نیازمند توجه ویژه و اقدام سریع برای کاهش تلفات جانی و مالی است .

خسروی در  پایان سخنان خود در این نشست خطاب به مدیرکل اعلام کرد:  اصلی ترین معضل در سطح شهرستان فرسودگی دستگاه های راهسازی و راهداری و ضعف ناوگان ماشین های سنگین در این بوکان است که با توجه به وسعت شهرستان و پراکندگی نقاط و محورهای مواصلاتی باید هرچه سریعتر در جهت رفع این مشکل اقدامات لازم انجام گردد.