سرویس کردستان
آخرین خبرهای کردستان
انتشار:  یک‌شنبه 21 آبان  ::  17:26

نمایشگاه «خط عشق» در دانشگاه کردستان راه اندازی شد

سرویس کردستان-نمایشگاه «خط عشق» متشکل از 23 اثر خوشنویسی از 7 هنرمند استاد و مدرس رشته خوشنویسی استان کردستان در گالری هنر دانشکده هنر و معماری دانشگاه کردستان به مدت 9 روز از 21 آبان لغایت 30 آبان برپا شد.

به گزارش کردپرس «کژوان ضیاءالدینی» امروز یکشنبه (21 آبان) در مراسم آغازین نمایشگاه «خط عشق» که در گالری هنر دانشکده هنر و معماری دانشگاه کردستان برپا شده است، گفت: دانشکده هنر با هدف حمایت از هنرمندان سطح استان و ایجاد تعامل بین آنان، اهتمام به برگزاری کارگاه‌ها، نمایشگاه‌ها و برنامه‌های آموزشی متنوع هنری برای هنرجویان و هنرمندان در سطح دانشگاه را بکار برده است.
وی افزود: هدف از برگزاری نمایشگاه «خط عشق» ایجاد تعامل بین دانشجویان رشته هنر با هنرمندان و اساتید هنری استان و هم‌چنین ایجاد ارتباط بین هنر سنتی با هنر مدرن است.
مدیرگروه رشته موسیقی دانشگاه کردستان، با اشاره به اینکه تلاش می‌شود تا نمایشگاه‌های بیشتری در حیطه هنرهای تجسمی در سطح دانشکده برگزار شود، تصریح کرد: نمایشگاه «خط عشق» نخستین نمایشگاه در دانشکده معماری در حوزه خوشنویسی است.
وی با بیان اینکه چهار ارگان معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه کردستان، دانشکده هنر و معماری، انجمن پژوهشی هنر و گالری دیار(بخش خصوصی) در جمع آوری آثار و غنای هر چه بیشتر نمایشگاه نقش داشته‌اند، خاطرنشان کرد: نمایشگاه «خط عشق» متشکل از 23 اثر خوشنویسی از 7 هنرمند استاد و مدرس رشته خوشنویسی و سه اثر حجمی اساتید مطرح استان کردستان در گالری هنر دانشکده هنر و معماری دانشگاه کردستان به مدت 9 روز از 21 آبان لغایت 30 آبان برپا و در معرض دید هنردوستان و هنرمندان خواهد بود.