سرویس ترکیه
آخرین خبرهای ترکیه
انتشار:  یک‌شنبه 21 آبان  ::  19:01

نخست وزیر ترکیه:

آمریکا نمی تواند با همکاری پ.ک.ک ثبات را به خاورمیانه بیاورد

سرویس ترکیه - بینالی ییلدیریم، نخست وزیر ترکیه در اظهاراتی عنوان کرده است: تصور نمی کنیم اقدامات و نوع فعالیت آمریکا در منطقه و همکاری که با پ.ک.ک دارد بتواند در منطقه صلح و استقرار را به ارمغان بیاورد.

به گزارش کردپرس به نقل از خبرگزاری آناتولی، بینالی ییلدیریم، نخست وزیر ترکیه در اظهاراتی عنوان کرده است: در منطقه {خاورمیانه} مشکلات بسیار زیادی وجود دارد. در سوریه و عراق جنگ داخلی در جریان است. مسئله گروه تروریستی دولت اسلامی عراق و شام (داعش) مطرح است. هر کسی در تلاش برای مبارزه با داعش است. پ.ک.ک، ی.پ.گ و پ.ی.د نیز وجود دارند. این ها گروه های کرد – مارکسیست – لنینیست هستند. این ها برای ترکیه مشکلات جدی به وجود آورده اند. علاوه بر این آمریکا برای شکست دادن داعش با این گروه ها همکاری می کند. تصور نمی کنیم اقدامات و نوع فعالیت آمریکا در منطقه و همکاری که با پ.ک.ک دارد بتواند در منطقه صلح و استقرار را به ارمغان بیاورد.

وی در ادامه اظهارات خود تصریح کرده است: ایالات متحده آمریکا، این روزها تلاش می کند در منطقه یک ائتلاف جدید را به وجود بیاورد. اختلافات بلند مدت میان روابط عربستان سعودی و ایران نیز یک راز سر به مهر نیست. این اولین فاکتور است. دومین فاکتور نیز ائتلاف کشورهای کوچک علیه قطر است. این اقدامات بسیار آسیب زا می باشد.

 

کد خبرنگار: 30102