سرویس آذربايجان غربي
آخرین خبرهای آذربايجان غربي
انتشار:  یک‌شنبه 21 آبان  ::  21:35

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای آذربایجان غربی:

حذف 46 نقطه حادثه خیز جاده آذربایجان غربی به 200 میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد

سرویس آذربایجان غربی- مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای آذربایجان غربی گفت:حذف  46 نقطه حادثه خیز جاده آذربایجان غربی به 200 میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.

به گزارش خبرنگار کردپرس، عبدالحسین علی‌اکبری  در جلسه برنامه‌ریزی برای حل مشکلات راهداری شهرستان بوکان که در سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان برگزار شد، اظهار داشت: در استان آذربایجان غربی 3 هزار کیلومتر راه اصلی و فرعی و حدود 8 هزار کیلومتر راه روستایی وجود دارد که 50 درصد از این راه‌های روستایی آسفالت هستند.

 وی افزودپک ز لحاظ جمعیتی نیز حدود 82 درصد جمعیت روستایی ما که حدود 2 هزار و 800 روستا است از نعمت آسفالت برخوردار بوده که حدود چهار هزار کیلومتر می‌شود.

علی اکبری در ادامه گفت: با اشاره به اینکه  780 کیلومتر راه اصلی و فرعی که در شهرستان بوکان وجود دارد که حدود 7 درصد از راه‌های استان را شامل می‌شود.

وی ضمن اشاره به سخنان فرماندار بوکان در خصوص شناسایی 12 نقطه حادثه خیز در جاده های این شهرستان گفت: 44 نقطه حادثه خیزاولویت دار در سطح شهرستان شناسایی شده است که ایمن سازی این نقاط به 200 میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.

وی ضمن اشاره به فرسوده  ماشین آلات راهداری در آذربایجان غربی گفت: ماشین‌آلات ما متناسب با وظیفه‌ای که داریم نیست اما باید به‌صورت بهینه از آن استفاده کرده و از بخش خصوصی نیز کمک بگیریم.