سرویس ترکیه
آخرین خبرهای ترکیه
انتشار:  یک‌شنبه 21 آبان  ::  22:36

مهمترین تحولات روز یکشنبه 21/8/1396 در ترکیه

سرویس ترکیه – نگاهی به مهمترین تحولات روز یکشنبه 21 آبان 1396 در کشور ترکیه می اندازیم.

  • عثمان بایدمیر، سخنگوی حزب دموکراتیک خلق ها دستگیر شد

عثمان بایدمیر، نماینده شانلی اورفا در پارلمان ترکیه و سخنگوی حزب دموکراتیک خلق ها در سالن وی آی پی، فرودگاه بین المللی آتاتورک استانبول از سوی نیروهای مبارزه با ترور ترکیه دستگیر و بازداشت شده است.

  • آمریکا نمی تواند به وسیله همکاری با پ.ک.ک صلح و ثبات را به منطقه خاورمیانه بیاورد

بینالی ییلدیریم، نخست وزیر ترکیه در اظهاراتی عنوان کرده است: آمریکا برای شکست دادن داعش با این گروه ها همکاری می کند. تصور نمی کنیم اقدامات و نوع فعالیت آمریکا در منطقه و همکاری که با پ.ک.ک دارد بتواند در منطقه صلح و استقرار را به ارمغان بیاورد.

  • کشف موشک ضد تانک پیشرفته روسی متعلق به پ.ک.ک در استان شرناخ ترکیه

فرمانداری شرناخ در بیانیه ای رسمی با اشاره به عملیات های نیروهای امنیتی ترکیه در منطقه بستلَر – دره لر، 22 پناهگاه و 4 انبار متعلق به پ.ک.ک را شناسایی کرده و در عملیاتی که علیه این انبار و پناهگاه ها ترتیب داده است سلاح پیشرفته ضد تانک حرارتی روسی METIS که دارای برد 2 هزار متر می باشد را کشف و ضبط کرده است.

  • دیدار 3 جانبه اردوغان، ییلدیریم – آکار در کاخ ریاست جمهوری ترکیه

بینالی ییلدیریم، نخست وزیر ترکیه بعد از بازگشت از سفر 3 روزه خود در آمریکا در کاخ ریاست جمهوری ترکیه با رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور این کشور و ژنرال هولوسی آکار، رئیس ستاد فرماندهی نیروهای مسلح ترکیه دیدار پشت درهای بسته دیدار 3 جانبه داشته اند.

  • ییلدیریم در گفتگو با CNN آمریکا: انتظار استرداد فتح الله گولن از دولت ترامپ را داشتیم

بینالی ییلدیریم، نخست وزیر ترکیه در گفتگو با شبکه تلویزیونی CNN آمریکا با فرید زکریا، مجری برنامه GPS در اظهاراتی عنوان کرده است: بعد از روی کار آمدن ترامپ در آمریکا ما انتظار استرداد فتح الله گولن به ترکیه را داشتیم. ولی هر چه زمان گذشت هیچ نشانه ای مبنی بر استرداد گولن به ما نیامد.

  • وزیر دفاع ترکیه: کار خریداری سامانه های موشکی S-400 روسی به اتمام رسیده است

نورالدین چانیکلی، وزیر دفاع ترکیه در اظهاراتی با اشاره به خریداری سامانه موشکی S-400 از روسیه عنوان کرده است: کار خریداری سامانه های موشکی S-400 به اتمام رسیده است. ترکیه علی رغم خریداری سامانه موشکی S-400 در برنامه های بلند مدت خود توسعه و پیشرفت در زمینه موشکی ملی خود را در دستور کار قرار داده است.

  • سفارت ترکیه در واشنگتن: خواستار استرداد فوری فتح الله گولن هستیم

سفارت ترکیه در واشنگتن، با انتشار بیانیه ای ضمن درخواست استرداد فتح الله گولن، رهبر جماعت گولن عنوان کرده است: ترکیه و ملت ترکیه برای محاکمه فتح الله گولن، از ایالات متحده آمریکا درخواست استرداد فوری وی را دارند. علی رغم تمام اتهاماتی که به فتح الله گولن وارد شده است تداوم حضور وی در آمریکا برای ملت ترک یک حیرت و ناراحتی عمیق را به وجود آورده است.

  • کمیسر حقوق بشر کنگره اروپا: در اتهامات وارد شده به نمایندگان زندانی حزب دموکراتیک خلق ها ابهامات جدی وجود دارد

نیلس موزینکس، کمیسر حقوق بشر کنگره اروپا در اظهاراتی با اشاره به ورود به پرونده نمایندگان زندانی پارلمان ترکیه عنوان کرده است: در اتهامات وارد شده به نمایندگان زندانی حزب دموکراتیک خلق ها ابهامات جدی وجود دارد

 

کد خبرنگار: 30102