انتشار:  دوشنبه 22 آبان  ::  09:20

اعزام 5 دستگاه آمبولانس اورژانس از آذربایجان غربی به کرمانشاه

سرویس آذربایجان غربی- رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان غربی با اشاره به نبود مشکل خاص در استان در پی زلزله شب گذشته/ یکشنبه/ در استان گفت: پنج دستگاه آمبولانس اورژانس برای کمک به امر امدادرسانی از این استان به کرمانشاه اعزام شد.

 

جواد آقازاده روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این آمبولانس های اورژانسی با تجهیزات کامل به استان کرمانشاه و مناطق زلزله زده این استان اعزام شده و به نیروهای اورژانس این استان کمک می کنند.

وی با اظهار همدردی با مردم مناطق زلزله زده بیان کرد: برای هرگونه کمک به مردم آسیب دیده در مقوله های بهداشتی و درمانی آمادگی کامل داریم.

وی اضافه کرد: زلزله شب گذشته در آذربایجان غربی تلفات نداشته و فقط سه نفر در شهرستان سردشت مصدوم شده اند که تحت درمان بوده و حال عمومی آنها خوب است.

وی اظهار کرد: به دنبال وقوع زلزله، همه مراکز درمانی آذربایجان غربی از ساعات اولیه وقوع در آماده باش بوده اند ولی مشکل خاصی در این مدت مشاهده نشده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان غربی در خصوص دانشجویان دیگر استان هایی که مقیم این استان هستند نیز گفت: خانواده های دانشجویان آسوده خاطر باشند زیرا حال تمامی دانشجویان خوب بوده و آسیبی به خوابگاه ها وارد نشده است .

در همین ارتباط، عباس جعفری مدیرکل مدیریت بحران آذربایجان غربی با اشاره به وقوع زلزله در شمال عراق و کرمانشاه، گفت: بر اساس گزارش فرمانداری ها و هلال احمر این زلزله در سطح این استان خسارت جانی نداشته و خسارت های مالی نیز جرعی بوده است.

  یکشنبه شب در منطقه مرزی ایران و عراق زلزله ای به بزرگی 7.2 ریشتر به وقوع پیوست که در بسیاری از شهرستان های آذربایجان غربی از جمله شهرستان های جنوبی استان احساس شد.

در پی این زمین لرزه، شهرستان های غربی استان کرمانشاه از جمله سرپل ذهاب بیشترین خسارت را داشته اند.