سرویس آذربايجان غربي
آخرین خبرهای آذربايجان غربي
انتشار:  دوشنبه 22 آبان  ::  10:20

مدیرکل مدیریت بحران آذربایجان غربی خبر داد

اعزام 110 امدادگر آذربایجان غربی به مناطق زلزله زده در کرمانشاه

سرویس آذربایجان غربی- مدیرکل مدیریت بحران آذربایجان غربی از  اعزام 110 نفر از امدادگران این استان به همراه تجهیزات امدادی به مناطق زلزله زده خبر داد.

 

به گزارش کردپرس، عباس جعفری با اعلام این خبر در جمع خبرنگاران گفت: در پی زلزله 2/7 ریشتری که ساعت 21 و 48 دقیقه روز گذشته درغرب کشور به کانون ازگله کرمانشاه اتفاق افتاد، تکان های زلزله در تمامی شهرها و بخصوص در جنوب استان احساس شد که بدنبال آن در تمامی شهرستانهای استان جلسات مدیریت بحران با ریاست فرمانداران تشکیل شد و با تصمیم ریاست شورای مدیریت بحران استان در ساعت 23 و 30 دقیقه پنج دستگاه آمبولانس به استان کرمانشاه اعزام شد.

وی افزود:در ادامه همچنین با تجهیز نیروهای امدادی ساعت سه و نیم بامداد تعداد 110 نفر از امدادگران به همراه 3 دستگاه آمبولانس دیگر نیز برای یاری رسانی به حادثه دیدگان به منطقه ثلاثه باباجان کرمانشاه اعزام شدند.

مدیرکل مدیریت بحران آذربایجان غربی با بیان اینکه در این زلزله هیچ خسارت جدی به اماکن شهری و روستایی استان وارد نشده نشده است ادامه داد:در شهرستان سردشت 7 نفر از هموطنان بدلیل رعایت نکردن موادر ایمنی و تعجیل در خروج از منزل دچار حادثه شده اند که به صورت سرپایی مداوا شدند.

عباس جعفری با سفارش هموطنان به رعایت اصول ایمنی و استفاده از خدمات شرکت های بیمه ای خاطرنشان کرد:حوادث طبیعی نظیر زلزله هشداری است برای مراقبت در ساخت و سازها و رعایت اصول ایمنی در احداث واحدهای مسکونی و تجاری و عمومی بویژه در ساخت و سازهای روستایی تا با مقاوم سازی از وقوع خسارتهای ناگوار جانی و مالی در حوادث جلوگیری شود.