سرویس اقلیم کردستان
آخرین خبرهای اقلیم کردستان
انتشار:  دوشنبه 22 آبان  ::  11:48

سخنگوی دولت عراق:

بغداد برای انحلال ساختار قانونی اقلیم کردستان اقدام نخواهد کرد

سرویس عراق و اقلیم کردستان - سخنگوی دولت مرکزی عراق ضمن اشاره به اینکه قانون اساسی مرجع عالی برای تمامی قومیت‌های عراقی است، افزود: هیچ اقدامی از سوی دولت مرکزی جهت برهم زدن ساختار قانونی اقلیم کردستان صورت نگرفته است.

به گزارش کردپرس، سعد الحدیثی سخنگوی رسمی دولت عراق در گفتگو با روزنامه ژیان، عنوان کرد: دولت فدرال در پروسه تهیه پیش نویس لایحه بودجه 2018 عراق نامی از استان‌های شمالی عراق نبرده با این استان‌ها همانند اقلیم کردستان عراق تعامل کرده است.

وی با اشاره به اینکه پیشنویس لایحه بودجه 2018 در مراحل پایانی است تصریح کرد: قانون اساسی عراق مرجع عالی تمامی قومیت‌های عراقی است و دولت فدرال نیز بدون استثنا آن را در تمامی زمینه‌ها به محل اجرا خواهد گذاشت.

سخنگوی دولت مرکزی عراق عنوان کرد اقدامات انجام شده در رابطه با اقلیم کردستان همگی قانونی بوده در راستای اجرای قانون اساسی در خاک عراق بوده‌اند و هیچ اقدامی از سوی دولت مرکزی برای برهم زدن ساختار قانونی اقلیم کردستان انجام نشده است.

شایان ذکر است روز 6 نوامبر سال جاری میلادی نیچروان بارزانی و قباد طالبانی نخست وزیر اقلیم کردستان و معاون وی اعلام کردند که پیش نویس لایحه بودجه 2018 عراق شامل مواد و بندهایی غیر قانونی است که در آن به وضوح تلاش‌هایی برای انحلال ساختار فدرالی اقلیم کردستان در عراق دیده و سعی شده است استان‌های شمال عراق به جای اقلیم کردستان عراق مخاطب این لایحه قرار گیرند.