سرویس عراق
آخرین خبرهای عراق
انتشار:  دوشنبه 22 آبان  ::  12:33

رئیس فراکسیون اتحاد اسلامی کردستان در مجلس عراق:

عراق همچنان یکپارچه است و ما در نشست های آینده پارلمان مشارکت خواهیم کرد

سرویس عراق و اقلیم کردستان - رئیس فراکسیون اتحاد اسلامی کردستان در مجلس نمایندگان عراق، اظهارات برخی از نمایندگان مخالف بازگشت نمایندگان کُرد مشارکت کننده در همه پرسی جدایی  اقلیم کردستان از عراق را به مجلس، اظهاراتی غیر اخلاقی خواند.

 

به گزارش کردپرس، مثنی امین در گفتگو با پایگاه خبری «بغداد الیوم» با بیان اینکه تمامی نمایندگان مجلس عراق سیاستمدار هستند و هیچ یک از آن ها بر دیگری برتری ندارند، اظهارات نمایندگان مخالف بازگشت نمایندگان کُرد مشارکت کننده در همه پرسی جدایی  اقلیم کردستان از عراق را به مجلس، اظهاراتی غیر اخلاقی توصیف کرد.

امین ضمن اشاره به اینکه من شخصاً در انتخابات پارلمانی،  53 هزار رای به دست آوردم، لذا چگونه امکان دارد، نماینده دیگری که 500 و حتی هزار رای به دست آورده اند، مرا از نمایندگی کسانی که به من رای داد ه اند، بازدارد؟ افزود: ما می خواهیم به همگان این پیام مثبت  را بدهیم که پروسه سیاسی و همزیستی مسالمت آمیز و دوستی  همچنان در عراق  پا برجاست و نباید سطح اخلاق را به خاطر کسب برخی آراء انتخاباتی پائین بیاوریم.

وی تاکید کرد که عراق همچنان یکپارچه است و ما در نشست های آینده پارلمان مشارکت خواهیم کرد و هرگز به  سخنان چنین نمایندگانی  گوش فرا نخواهیم داد.

کد خبرنگار: 20103