سرویس ترکیه
آخرین خبرهای ترکیه
انتشار:  دوشنبه 22 آبان  ::  21:50

اسماعیل قهرمان به صورت منفرد از سوی حزب عدالت و توسعه نامزد ریاست پارلمان ترکیه شد

سرویس ترکیه – اسماعیل قهرمان رئیس کنونی پارلمان ترکیه امروز در شرایطی نامزدی خود برای ریاست پارلمان ترکیه از سوی حزب عدالت و توسعه را تحویل دبیر کل پارلمان ترکیه داده است که هنوز حمایت اردوغان در خصوص نامزدی را جلب نکرده و آن را یک اقدام فردی اعلام کرد.

به گزارش کردپرس به نقل از خبرگزاری دوغان، اسماعیل قهرمان، رئیس حال حاضر پارلمان ترکیه در حالی نامزدی خود را از سوی حزب عدالت و توسعه برای تصدی ریاست پارلمان ترکیه اعلام کرده است که در گفتگو با خبرنگاران در خصوص نظر اردوغان در این باره عنوان کرد: رئیس جمهورمان در روسیه به سر می برد، این اقدام یک اقدام منفرد از سوی نماینده پارلمان ترکیه است. تصور می کنم، رئیس جمهورمان هنگام برگشت از روسیه نیز از این اقدام حمایت خواهد کرد. ولی رئیس جمهور کشورمان دارای اختیاراتی فراتر از احزاب است. رئیس حزب است ولی در خصوص این گونه اقدامات فردی و اقداماتی از اراده شخصی نمایندگان نشات می گیرد مداخله نکرده و تنها توصیه های لازم را انجام می دهد. تصور بنده این است که توصیه های وی نیز در راستای حمایت از اقدام بنده خواهد بود. فردا دیدار با احزاب را شروع خواهم کرد با تمام احزاب دیدار کرده و از تمام نمایندگان پارلمان حمایت خواهم گرفت.

لازم به ذکر است، برگزاری ریاست پارلمان ترکیه در شرایطی برگزار خواهد شد که اخبار به دست آمده از منابع نزدیک به حزب عدالت و توسعه عنوان کرده بود بعد از طرح پرونده داماد اسماعیل قهرمان در مسئله جماعت گولن وی از ریاست پارلمان کنار گذاشته شده و بار دیگر نامزد نخواهد شد.

 

کد خبرنگار: 30102