سرویس اقلیم کردستان
آخرین خبرهای اقلیم کردستان
انتشار:  دوشنبه 22 آبان  ::  23:22

پافشاری جماعت اسلامی و جنبش تغییر بر انحلال دولت اقلیم کردستان

سرویس عراق و اقلیم کردستان - دو حزب جماعت اسلامی و جنبش تغییر در نشستی، سیاست های دولت اقلیم کردستان را اشتباه خوانده و  بر انحلال دولت کنونی و تشکیل دولت موقت تاکید کردند.

به گزارش کردپرس، امروز دوشنبه 22 آبان/13 نوامبر، دو حزب جماعت اسلامی و جنبش تغییر در شهر سلیمانیه نشستی را در سطح رهبران دو حزب، برگزار کرده و  آخرین تحولات سیاسی اقلیم کردستان و عراق و دیدارهای آتی میان دولت اقلیم و احزاب سیاسی را بررسی کردند.

طبق اطلاعیه مشترک دو حزب در مورد این دیدار، طرفین اعلام کرده اند که اقلیم کردستان دورە دشواری را می گذراند، که حاصل سیاست های اشتباه دولت اقلیم است.

همچنین تاکید کردند که باید تغییرات اساسی در اقلیم کردستان ایجاد شده و احزاب سیاسی بر سر تشکیل دولتی موقت به توافق رسیده و وظیفە این دولت موقت نیز انجام دادن گفتگویی موفق با دولت مرکزی عراق است.

جنبش تغییر و جماعت اسلامی همچنین خواستار بهبود وضعیت معیشتی مردم اقلیم کردستان و آماده سازی مقدمات انتخاباتی سالم و به دور از دخالت های حزبی در اقلیم کردستان شدند.

جنبش تغییر روز گذشتە نیز دیداری را با حزب اتحاد اسلامی انجام داد و در این دیدار طرفین تاکید کردند نباید شهروندان اقلیم تاوان شکست های دولت را بپردازند.