سرویس کردستان
آخرین خبرهای کردستان
انتشار:  سه‌شنبه 23 آبان  ::  09:16

ارائه خدمات به موقع و مؤثر هلال احمر و بهزیستی کردستان به زلزله زدگان کرمانشاهی

سرویس کردستان-مدیرعامل هلال احمر کردستان از اعزام ده ها امدادگر و چندین آمبولانس و ارسال امکانات اولیه و ضروری به مناطق زلزله زده کرمانشاه خبر داد.

به گزارش کردپرس مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کردستان از اعزام چندین تیم امدادی بالغ بر 100 نفر امدادگر از استان کردستان به مناطق زلزله زده اتسان کرمانشاه خبر داد.
دکتر حسن خدابنده لو در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت: به دلیل وقوع زلزله و کمک به آسیب دیدگان و هموطنان کرمانشاهی، دیروز هشت تیم امدادی بالغ بر 100 نفر امدادگر از استان کردستان به منطقه اعزام شدند.
خدابنده لو افزود: همچنین هلی کوپتر امدادی استان کردستان، تیم‌های آواربرداری، جستجوگر، اسکان و بهداشت هم برای خدمات رسانی به مصدومان حادثه زلزله به کرمانشاه اعزام شده‌اند.
 مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کردستان ادامه داد: چهار دستگاه آمبولانس، ماشین‌های امدادی و 2 قلاده سگ جستجوگر نیز برای امدادرسانی به حادثه دیدگان کرمانشاه به این منطقه اعزام شدند و علاوه بر تجهیزات مورد نیاز، مقادیر زیادی جیره خشک و غذایی و مایحتاج اولیه برای کمک به مردم این منطقه ارسال شده است.
 وی گفت: اقلام امدادی همچون پتو، موکت، ست خواب، چادر جهت کمک رسانی به حادثه دیدگان زلزله کرمانشاه توسط هلال احمر استان ارسال شده و دیشب برای زلزله زدگان چادرها با کمک همکاران و همراهی نیروهای خودجوش مردمی برپا شده است.
استقرار اورژانس اجتماعی و ارائه خدمات مددکاری توسط بهزیستی کردستان در کرمانشاه
همچنین مدیرکل بهزیستی استان کردستان و تعدادی از نیروهای متخصص و امداد رسان و مددکاران حوزه های مرتبط کاری این نهاد در مناطق زلزله زده استان کرمانشاه حضور پیدا کرده اند.
سید صباح قریشی مدیرکل بهزیستی کردستان از آمادگی این سازمان برای امدادرسانی به کودکانی که سرپرستان خود را در زلزله کرمانشاه از دست داده‌اند خبر داد و گفت: بر اساس برنامه ریزی صورت گرفته مددکاران در محل حادثه برای ارائه خدمات به افراد آسیب دیده مستقر شده اند.
قریشی افزود: در بدو حادثه، اقدامات لازم برای حمایت از حادثه دیدگان آغاز شده و بهزیستی استان‌های همجاور استان کرمانشاه برای کمک به افراد آسیب دیده در مناطق زلزله دیده حضور پیدا کرده اند.
وی تصریح کرد: در صبح دیروز با حضور مددکاران بهزیستی کردستان و دیگر استانهای مجاور کرمانشاه بازدیدی از مراکز سازمان بهزیستی محل نگهدای معلولان،کودکان و سالمندان صورت گرفته و بهزیستی کردستان،  آمادگی لازم را برای کمک به آسیب دیدگان دارد و اورژانس اجتماعی برای ارائه خدمات به آسیب دیدگان فعال شده است و ارائه خدمات حمایتی و روانی به آسیب دیدگان در نظر گرفته شده است و همچنین نیروهایی برای امدادرسانی در محل حضور پیدا کرده و امکانات و وسایلی اولیه و ضروری نیز ارسال شده است.
دانشگاه علوم پزشکی استان کردستان نیز برای کمک به حادثه دیدگان استان کرمانشاه، یک دستگاه اتوبوس آمبولانس و 9 دستگاه آمبولانس مرکز فوریت های پزشکی استان را به همراه پرسنل و کادر درمانی مورد نیاز به مناطق زلزله زده استان کرمانشاه اعزام کرده است.
به گزارش مرکز لرزه نگاری کشوری، زمین لرزه ای به بزرگی 7 و 3 دهم ریشتر در ساعت 21 و 48 دقیقه و 16 ثانیه شامگاه یکشنبه استان های غربی کشورمان را لرزاند. مرکز وقوع این زمین لرزه استان کرمانشاه حوالی ازگله در طول جغرافیایی 45.9، عرض جغرافیایی 34.84 و عمق 11 کیلومتری زمین بوده است.
 این زمین لرزه در پنج کیلومتری ازگله، 25 کیلومتری تازه آباد، 37 کیلومتری باینگان، 112 کیلومتری سنندج و 122 کیلومتری کرمانشاه روی داده است.
این زمین لرزه در بیشتر شهرهای استان کردستان نیز با شدت احساس شد، مردم در شهرهای مختلف این استان از جمله سنندج، قروه، بانه، کامیاران، دیواندره، بیجار و مریوان از خانه های خود خارج شده و شب را در پارک ها و فضاهای باز گذراندند اما در مناطقی از کرمانشاه سبب کشته شدن بیش از 400 هموطن و زخمی وصدمه دیدگی بیش از 7 هزار نفر شده است.