سرویس ترکیه
آخرین خبرهای ترکیه
انتشار:  سه‌شنبه 23 آبان  ::  10:29

آمار اقلام امدادی ترکیه به مناطق زلزله زده ایران و عراق/ اعزام کمک ها به مناطق زلزله زده از سوی ترکیه ادامه خواهد داشت

سرویس ترکیه – دکتر مهمت گل اوغلو، رئیس مدیریت بحران ترکیه در اظهاراتی با ارائه آمار اقلام امدادی که در 24 ساعت گذشته به مناطق زلزله زده در مرز ایران و عراق اعزام کرده اند عنوان کرده است: اعزام کمک ها به مناطق زلزله زده از سوی ترکیه ادامه خواهد داشت.

به گزارش کردپرس به نقل از روزنامه استار، در پی زلزله 7.3 ریشتری در مناطق مرزی ایران – عراق، هیئتی به ریاست دکتر مهمت گل اوغلو، رئیس امداد رسانی و مدیریت بحران ترکیه تشکیل شده و در کمتر از 24 ساعت 10 تن از مرکز مدیریت بحران آنکارا به همراه 10 تن از نیروهای وزارت بهداشت ترکیه به همراه هواپیماهای باربری A 400M نیروهای مسلح ترکیه، متشکل از 320 پتو، 60 چادر صبح امروز در فرودگاه سلیمانیه به زمین نشسته است.

تا این لحظه سازمان هلال احمر ترکیه به همراه مدیریت بحران این کشور به مناطق مرزی ایران و عراق 50 هزار و 60 چادر، 14 هزار و 320 پتو، 3 هزار وسایل گرمایشی، 10 هزار تخت خواب و 1 کامیون مواد غذایی اعزام کرده است. همچنین 11 پرسنل به همراه یک خودرو از ستاد مدیریت بحران استان وان، و 11 پرسنل از ستاد مدیریت بحران استان دیاربکر به مناطق زلزله زده اعزام شده است.

دکتر مهمت گل اوغلو، رئیس ستاد مدیریت بحران ترکیه با اشاره به این کمک های صورت گرفته عنوان کرده است: در اولین مرحله اقدام به اعزام چادر، پتو و کمک های اولیه به همراه اکیپ هایی به مناطق زلزله زده، کرده ایم. هنوز و            ضعیت بحرانی است. به کمک های زمینی خود ادامه خواهیم داد. محموله های اعزامی در حال حاضر در مناطق مرزی هستند. ترکیه با تمام وجود در کنار مردم زلزله زده است.

 

کد خبرنگار: 30102