انتشار:  سه‌شنبه 23 آبان  ::  11:04

المانیتور خبر داد؛

سفر مقامات کُرد عراق به آمریکا و درخواست کمک از واشنگتن

سرویس جهان- به نوشته المانیتور فلاح مصطفی مسئول ارتباطات خارجی دولت اقلیم کردستان برای گفتگو با مقامات واشنگتن به آمریکا رفته و هوشیار زیباری مشاور ارشد مسعود بارانی نیز برای انجام چنین مذاکراتی قصد رفتن به آمریکا را دارد.
 

به گزارش کردپرس به نقل از المانیتور، فلاح مصفی مسئول ارتباطات خارجی دولت اقلیم کردستان برای دیدار با مقامات آمریکا به واشنگتن رفته است. وی قصد دارد با جوزف پنینگتون معاون وزیر خارجه آمریکا در امور عراق، دیوید ساترفید مشاور موقت وزیر خارجه این کشور در امور خاورنزدیک و برت مک گورک نماینده رئیس جمهور آمریکا در ائتلاف ضدداعش دیدار کند و از آنها در حل اختلافات اربیل با بغداد کمک بخواهد.

هوشیار زیباری وزیر خارجه سابق عراق از حزب دموکرات کردستان و مشاور ارشد مسعود بارزانی رئیس سابق اقلیم کردستان نیز قصد دارد در آینده ای نزدیک برای دیدار با مقامات آمریکا پیرامون حل اختلافات اقلیم کردستان و دولت مرکزی عراق گفتگو کند.

به نوشته المانیتور، با این وجود، ترکیه که قبل از رفراندوم رابطه خوبی با مقامات حزب دموکرات و دولت اقلیم کردستان داشت هنوز مایل نیست درخواست مقامات کرد را برای دیدار با مقامات آنکارا بپذیرد.

کد خبرنگار: 40101