سرویس ایران
آخرین خبرهای ایران
انتشار:  سه‌شنبه 23 آبان  ::  12:14

پیام وزیر اقتصاد برای زلزله زدگان کرمانشاه و دستور ویژه او

سرویس ایران- پیام تسلیت وزیر اقتصاد و دستور ویژه او برای رسیدگی به وضعیت زلزله‌زدگان صادر شد.

به گزارش کردپرس،  مسعود کرباسیان، وزیر امور اقتصادی و دارایی در پیامی حادثه وقوع زمین‌لرزه خسارت در استان‌های غربی کشور را تسلیت گفت. در پیام وزیر اقتصاد آمده است:
انا لله و انا الیه راجعون
حادثه غم‌بار، دردناک و تالم‌برانگیز وقوع زمین‌لرزه در استان‌های خطه غرب کشور به ویژه استان کرمانشاه که خسارات بسیاری در پی داشت، درد و غم بزرگی است که بنده را همانند همه مردم عزیز کشورمان سوگوار کرد.
اینجانب ضمن عرض تسلیت و ابراز همدردی با آسیب‌دیدگان و بازماندگان عزیزانی که جان خود را در این حادثه از دست دادند، همانند همه دولتمردان و خدمتگزاران مردم بر خود و مجموعه وزارت امور اقتصادی و دارایی فرض می‌دانیم که همه تلاش، توان و همتمان را برای خدمت‌رسانی به آسیب‌دیدگان و کاهش آلام ناشی از این حادثه به کار گیریم.
از خداوند متعال برای درگذشتان رحمت و غفران واسعه، برای بازماندگان صبر و شکیبایی و برای آسیب‌دیدگان بازگشت هر چه سریع‌تر سلامتی را خواهانم.
بر پایه این گزارش، وزیر اقتصاد همچنین با اشاره به دستور رئیس‌جمهور و معاون اول وی در نامه‌های جداگانه‌ای خطاب به معاون امور بانکی و بیمه، رئیس کل سازمان امور مالیاتی و خزانه‌داری کل کشور، دستورهای ویژه‌ای به منظور رسیدگی فوری و مساعدت به زلزله‌زدگان صادر کرد.
در نامه کرباسیان خطاب به معاون امور بانکی و بیمه آمده است:
مقتضی است با همکاری بیمه مرکزی و بانک‌ها و بیمه‌های دولتی و نیمه دولتی ضمن تشکیل کمیته ویژه پیگیری و رسیدگی نسبت به تسریع در ارائه خدمات و اعطای تسهیلات لازم به آسیب‌دیدگان اقدام عاجل به عمل آورد.
همچنین بانک‌های عامل مشمول این دستور مکلفند در خصوص افراد و شرکت‌هایی که در این حادثه دچار ضایعه جانی و یا خسارت مالی شده‌اند تا بازگشت به حالت عادی نسبت به هر گونه اقدام پیگیری جهت وصول مطالبات و یا موارد مشابه دستور توقف صادر کنند.
در نامه وزیر اقتصاد خطاب به رئیس کل سازمان امور مالیاتی آمده است: مقتضی است در خصوص مودیانی که به تایید نهادهای ذی‌صلاح دچار خسارت شده‌اند و امکان عمل به تعهدات خود را ندارند تا بازگشت به حالت عادی دستور توقف عملیات پیگیری صادر کند.
همچنین در نامه کرباسیان خطاب به خزانه‌داری کل کشور آمده است: با عنایت به دستور معاون اول محترم رئیس‌جمهور و ضرورت رفع تنگناهای مالی برای کمک به حادثه‌دیدگان از سوی مراجع مسئول دولتی، خزانه‌داری کل کشور مکلف است به محض وصول ابلاغ تخصیص اعتبار از سوی سازمان برنامه و بودجه کشور در خصوص جبران خسارات ناشی از زلزله اخیر به قید فوریت اقدام شود.