سرویس کردستان
آخرین خبرهای کردستان
انتشار:  سه‌شنبه 23 آبان  ::  13:04

آموزش مهارت شاه کلید اشتغال است

سرویس کردستان - سید جمیل احمدی گفت: آموزش مهارت شاه کلید اشتغال است و باید جوانان به کسب مهارت روی آورند.

به گزارش کردپرس- مدیرکل فنی و حرفه ای کردستان در شورای مهارت و فناوری شهرستان دیواندره اظهار داشت:آموزش های مهارتی در دنیا جایگاه خاصی دارد و در توسعه بسیار تاثیر گذار است کشورهای مختلف هم برای آن برنامه های خوبی دارند.
سید جمیل احمدی ادامه داد: رکن اصلی تولید و اشتغال نیروی کار ماهر است که سازمان فنی و حرفه ای هم در راستای ارتقای مهارت نیروی انسانی گام بر می دارد.
وی می افزاید:با صیانت از اشتغال افراد شاغل را ارتقای مهارت می دهیم تا شغل خود را از دست ندهند. آموزش های فنی و حرفه ای شاه کلید اشتغال است.
احمدی بیان کرد: در سازمان فنی و حرفه ای ۶ هزار استاندارد دارای سر فصل تدوین شده است. افراد جویای کار می توانند در کارگاه های مد نظر خود زیر نظر این سازمان به صورت استاد شاگردی مهارت یادبگیرند و در آینده یا در همان کارگاه مشغول شوند یا برای خود کار ایجاد کنند.
وی ادامه داد: با ارتقای مهارت روستایان شاهد کاهش مهاجرت خواهیم بود امروزه وضعیت در روستاها متفاوت شده و در اکثر روستاها افراد تحصیلکرده دانشگاهی وجود دارد که می توانند کارآفرین شوند. آموزش کارآفرینی را در کنار آموزش مهارتی در دستور کار قرار خواهیم داد.
فرماندار دیواندره نیز در این جلسه گفت: کلید توسعه جامعه نیروی انسانی توانمند است جامعه نیاز به اشتغال دارد.
جعفر توان اظهار داشت: تسهیلاتی که اعطا می شود باید به فرد دارای مهارت داده و به اشتغال منجر شود.
وی افزود: فرد شاغلی که دارای مهارت کافی باشد می تواند در شغل خود نیز موفق باشد.