سرویس آذربايجان غربي
آخرین خبرهای آذربايجان غربي
انتشار:  سه‌شنبه 23 آبان  ::  15:31

ستاد همیاری های مردمی مهاباد جهت کمک به زلزله زدگان تشکیل شد

سرویس آذربایجان غربی- مسئول امور سمن های فرمانداری مهاباد گفت: ستاد همیاری های مردمی مهاباد جهت جمع آوری کمک های مردمی تشکیل شد.

به گزارش خبرنگار کردپرس، ایوب حاجی   در نشست همفکری معتمدین و فعالین سمنهای مهاباد  پیرامون نحوه امدادرسانی به زلزله زدگان کرمانشاه گفت: دستور کار جلسه مبنی بر جمع آوری همیاری های مردمی و تسهیل این امور توسط فرمانداری مهاباد بوده است و مقرر شده تا ۱۵ نفر از معتمدین و سمن های شهر مهاباد ستاد همیاری های مردمی مهاباد را تشکیل دهند و ابتکار عمل را در این زمینه به دست بگیرند.

حاجی زاده افزود: در نهایت کمک های مردمی تحت نظر فرمانداری مهاباد به مناطق زلزله‌زده ی استان کرمانشاه اعزام خواهند شد.

در این جلسه همچنین رحمان مومن پور رئیس جمعیت هلال احمر مهاباد  گفت: در لحظات اولیه وقوع زلزله کرمانشاه، سازمان هلال احمر مهاباد  با فراخوان در بین کلیه نیروهای امدادگر و پرسنل هلال احمر اعلام آمادگی نمود.

مومن پور افزود: ۵ ساعت بعد از وقوع زلزله کرمانشاه یک تیم اسکان اضطراری به همراه تیم‌های درمان از مهاباد به استان کرمانشاه اعزام شد.

 وی ادامه داد: در حال حاضر نیز 4 پایگاه ثابت هلال احمر در مهاباد برای جمع آوری کمک های مردمی در میدانهای  استقلال، شهرداری، سازمان هلال احمر و پایگاه امدادی هلال احمر جنب بیمارستان آماده دریافت کمک های نقدی و غیر نقدی مردم است و احتمال دارد این پایگاه ها در شهر خلیفان و گوک تپه نیز اضافه شود.

 وی افزود: با توجه به اعلام نیاز از محل عملیات اقلام مورد نیاز همانند وسایل گرمایشی، پتو، برنج، روغن، کنسرو، قند، خرما، آب معدنی و البسه نو و گرم در ارجحیت خواهد بود. همچنین شهروندان می توانند کمک های نقدی خود را به شماره حساب99999 سازمان هلال احمر واریز کنند.

رئیس جمعیت هلال احمر مهاباد تاکید کرد: شهروندان در کمکهای غیرنقدی خود دقت کنند که وسایل تازه و مواد خوراکی دارای تاریخ انقضای معتبر باشد تا مجدداً وسایل تفکیک نشوند.