انتشار:  سه‌شنبه 23 آبان  ::  17:00

وزیر بهداشت در جلسه ستاد بحران کرمانشاه:

تا کنون به ۷۶۱۳ مصدوم خدمات درمانی و اورژانس ارائه شده است/ بازسازی بیمارستان شهدای سرپل ذهاب نیازمند ۵۰ میلیارد تومان اعتبار

سرویس کرمانشاه- وزیر بهداشت گفت: تا کنون به ۷۶۱۳ مصدوم، خدمات درمانی و اورژانس ارائه شد، حدود ۱۰۰۰ نفر از مصدومان، بستری و ۲۸۰ مصدوم نیز به سایر استانها از جمله تهران و البرز منتقل شدند.

به گزارش خبرگزاری کردپرس، حسن قاضی زاده هاشمی در نشست ستاد بحران کرمانشاه که با حضور رئیس جمهور در محل سالن جلسات شهدای دولت استانداری برگزار شد، به بازدید خود و وزیر کشور از مناطق زلزله زده استان کرمانشاه اشاره کرد و اظهارداشت: میزان تخریب در مناطق زلزله زده به ویژه روستاها، زیاد است.

وی ادامه داد: تمام دستگاه های اجرایی و به ویژه نیروهای نظامی و ارتش جمهوری اسلامی ایران حضور پررنگی در مناطق زلزله زده داشتند.

وی با بیان اینکه بیشترین امتیاز در حادثه زلزله غرب کشور را باید به مردم پرتلاش، دلاور و کم توقع این مناطق داد،افزود: توزیع امکانات در مناطق زلزله زده، مناسب نیست و مدیریت محیطی توزیع مایحتاج به ویژه در مورد نیازهایی که برای ساعات شب و سردی هوا ضرورت دارد، باید اصلاح شود.

وزیر بهداشت تاکید کرد: شاخص تخت بیمارستانی در کرمانشاه ۱.۵ تخت به ازای هر هزار نفر و تعدادی از بیمارستانهای کرمانشاه، دارای قدمت بالایی است اما با این وجود، اقدامات بهداشتی و درمانی در زلزله غرب کشور، قابل قبول بوده است.

وی خاطرنشان ساخت: تا کنون به ۷۶۱۳ مصدوم، خدمات درمانی و اورژانس ارائه شد، حدود ۱۰۰۰ نفر از مصدومان، بستری و ۲۸۰ مصدوم نیز به سایر استانها از جمله تهران و البرز منتقل شدند.

قاضی زاده هاشمی عنوان کرد: ۲۶۹ نفر از موارد فوتی قبل یا ابتدای ورود به بیمارستانها، جان خود را از دست داده اند و می توان گفت تعداد فوتی ها افزایش می یابد زیرا در بسیاری از روستاها، قربانیان زلزله دفن شدند و آمار دقیق آنها در روزهای آینده اعلام می شود.

وی با بیان اینکه با کمک ارتش و سپاه، بیمارستانهای صحرایی در مناطق زلزله زده، ایجاد شدند و هوانیروز در انتقال مصدومان، کمک بسیار زیادی به ما کرد، گفت: ۷ شهر استان کرمانشاه و ۱۹۰۰ روستای این استان درگیر زلزله هستند.

وزیربهداشت اضافه کرد: برخی از مراکز درمانی در استان کرمانشاه مانند بیمارستانهای سرپل ذهاب و اسلام آباد غرب آسیب دیدند که حتما علیه پیمانکاران و مجریان این بیمارستانها اقامه دعوی می کنیم.

 وی در پایان یادآورشد: برای بازسازی بیمارستان شهدای سرپل ذهاب به حدود ۵۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز داریم و امروز لیست نیازها و اعتبارات مورد نیاز بهداشتی و درمانی را به دکتر نوبخت رییس سازمان برنامه و بودجه ارائه خواهم داد.