سرویس کرمانشاه
آخرین خبرهای کرمانشاه
انتشار:  چهارشنبه 24 آبان  ::  09:20

30 درصد از دام های مناطق زلزله زده کرمانشاه تلف شدند

سرویس کرمانشاه- رئیس اداره بهداشت و مدیریت بیماری های دامی اداره کل دامپزشکی استان کرمانشاه از پیش بینی اتلاف 30 درصدی دام ها در مناطق زلزله زده این استان خبر داد.

 به گزارش خبرگزاری کردپرس، دکتر مجید همتی با اشاره به آمار اتلاف دام های مناطق زلزله زده استان اظهار داشت: وجود لاشه دام های تلف شده در منطقه منجر به آلدگی های زیست محیطی و شیوع بیماری های قابل انتقال به انسان می شود.

 وی افزود: به همین دلیل اداره کل دامپزشکی استان کرمانشاه تمام توان خود را برای حفظ باقی مانده جمعیت دامی با انجام عملیات، ضدعفونی، واکسیناسیون و اقدامات لازم و نیز دفن بهداشتی لاشه ها به منظور تامین سلامت مردم منطقه با اعزام اکیپ های دامپزشکی به کار گرفته است.

 این مقام مسئول با بیان اینکه تاکنون 17 اکیپ دامپزشکی برای این منظور به مناطق زلزله زده اعزام شده اند، تصریح کرد: باید هرچه سریعتر نسبت به دفن بهداشتی لاشه های تلف شده اقدام کرد و در این راستا ادارات کل دامپزشکی استانهای معین استان کرمانشاه نیز برای اعزام اکیپ های خود اعلام آمادگی کرده اند که در صورت نیاز حتما از آنها مساعدت خواهیم گرفت.

 رئیس اداره بهداشت و مدیریت بیماری های دامی اداره کل دامپزشکی استان کرمانشاه ضمن ابراز تاسف و همدردی با مردم و آسیب دیدگان از آنها خواست تا برای دفن بهداشتی تلفات دام های خود از توان نظارتی کارشناسان دامپزشکی بهره بگیرند و مراتب را از طریق سامانه تلفنی 1512 و یا سامانه پیامکی 100010001512 به اطلاع کارشناسان دامپزشکی برسانند تا در اسرع وقت نسبت به دفن بهداشتی دامها اهتمام لازم را به عمل آورند.