سرویس کرمانشاه
آخرین خبرهای کرمانشاه
انتشار:  چهارشنبه 24 آبان  ::  10:50

مدیرکل پزشکی قانونی استان کرمانشاه در گفتگو با کردپرس:

آخرین آمار جانباختگان زلزله 432 نفر/ احتمال افزایش تعداد جانباختگان وجود دارد

سرویس کرمانشاه- مدیرکل پزشکی قانونی استان کرمانشاه گفت: اعلام آمار جانباختگانی که بدون معاینه پزشکی قانونی از سوی برخی از رسانه های منتشر می شود، غیرعلمی و غیرکارشناسی است.
 

آرتین کمالی در گفتگو با خبرنگار کردپرس، با بیان اینکه آخرین آمار جانباختگان زلزله که توسط پزشکی قانونی جواز دفن آنان صادر شده، 432 نفر است، اظهارداشت: با توجه به اینکه کار آوار برداری در مناطق زلرله زده تقریبا به اتمام رسیده است، از دیروز تاکنون افزایشی در آمار جانباختگان این حادثه نداشته ایم اما با توجه به گستردگی ابعاد این حادثه احتمالا تعداد جانباختگان رشد داشته باشد.

وی به برخی آمار منتشر شده در رسانه ها و فضای مجازی استان مبنی بر دفن بدون جواز برخی از جانباختگان اشاره کرد و گفت: نمی توان این موضوع را تکذیب کرد که تعدادی از اجساد بدون جواز پزشکی قانونی دفن شده اند، اما ارائه آمار در این خصوص غیر کارشناسی، غیرعلمی و غیر قانونی است.

مدیرکل پزشکی قانونی استان کرمانشاه با بیان اینکه پزشکان این اداره کل برای معاینه اجساد و صدور جواز دفن آنها تا عمق روستاها نیز رفته اند، تصریح داشت: در دو شهرستان سرپلذهاب و ثلاث باباجانی مجموعا 20 نفر از پزشکان به کار معاینه و صدور جواز دفن کشته شدگان مشغول بودند.

وی تاکید کرد: پزشکی قانونی استان های همدان، کردستان و لرستان نیروهای کمکی خود را به کرمانشاه اعزام کردند و در این مدت در منطقه حضورداشتند.