سرویس جهان
انتشار:  سه‌شنبه 23 مرداد 1397  ::  09:32   

روزنامه نشنال اسکاتلند:

آمریکا و اروپا بدرفتاری ترکیه با کردها را نادیده گرفته اند

سرویس جهان- روزنامه نشنال اسکاتلند نوشت غرب به دلیل اهمیتی که اتحاد با ترکیه برای آن داشت بدرفتاری این کشور با کُردها را نادیده گرفته است.
 

به گزارش کردپرس به نقل از روزنامه نشنال اسکاتلند، باراک اوباما، رییس جمهور سابق آمریکا رجب طیب اردوغان رییس جمهور ترکیه را یکی از 5 رهبر مورد اعتماد خود خوانده بود و دیوید کامرون، نخست وزیر سابق انگلیس قول داده بود برای عضویت ترکیه در اتحادیه اروپا تمام تلاش خود را به کار بگیرد. اما این روزها تنش روابط میان دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا با اردوغان به جایی رسیده است که رییس جمهور ترکیه آمریکا را دوستی توصیف می کند که از پشت خنجر می زند.

روزنامه اسکاتلندی در ادامه نوشته است کشورهای اروپایی و نیز آمریکا به دلیل اهمیت سوق الجیشی ترکیه بویژه ارتباطی که میان اروپا و آسیا ایجاد می کند، حاضر شده اند حتی موارد متعدد از رفتارهای تکیه را تحمل کرده و دم بر نیاورند.

روزنامه نشنال سرکوب کردهای ترکیه و سوریه را یکی از مواردی دانسته که اتحادیه اروپا و آمریکا به خاطر حفظ اتحاد با ترکیه ناشنیده گرفته اند.

این روزنامه رفتار ترکیه با کردهای این کشور را با استفاده از عناوینی مانند، نسل کشی، جنایت جنگی و نقض حقوق بشر توصیف می کند اما به نوشته نشنال، اتحادیه اروپا و آمریکا به خاطر اهمیت استراتژیک ترکیه کاری کرده اند که مردم اروپا و آمریکا نتوانسته اند از این اقدامات غیرانسانی مطلع شوند.

کد خبرنگار: 40101

برچسب‌ها:
#ترکیه
#آمریکا
#کردها
#اروپا
#رجب طیب اردوغان
#دونالد ترامپ
#باراک اوباما