سرویس جهان
انتشار:  پنج‌شنبه 25 مرداد 1397  ::  09:07   

آمریکا همچنان در سوریه می ماند

سرویس جهان- سخنگوی وزارت خارجه آمریکا می گوید هنوز کارهای زیادی در سوریه وجود دارد که باید انجام شود بنابراین، آمریکا همچنان در این کشور حضور خواهد داشت.

 

به گزارش کردپرس، دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا بهار گذشته در سخنانی غیرمنتظره بر لزوم خروج هرچه بیشتر 2200 نیروی نظامی این کشور از سوریه که در کنار نیروهای کرد به مقابله با داعش مشغولند، تاکید کرد. هر چند مقامات پنتاگون خروج سریع کشورشان از سوریه را به صلاح ندانسته اند.

هیذر ناوئرت، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا شب گذشته در گفتگو با خبرنگاران تاکید کرد که آمریکا هرگز در مورد جدول زمانی برای خروج از سوریه گفتگو نکرده است.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا گفت هنوز کارهای زیادی در سوریه وجود دارد که باید انجام شود. حضور ما در سوریه وابسته به مبارزه با داعش است و همچنان به آن متعهد هستیم.

ناوئرت گفت: تعداد زیادی از نیروهای نظامی کشور در سوریه هستند و همچنین نیروهایی در وازرت خارجه در مورد سوریه کار می کنند. بنابر این پیش بینی ما این است که قطعا همچنان در سوریه خواهیم ماند و از تلاش هایی که در آنجا می شود حمایت خواهیم کرد.

آمریکا در بودجه دفاعی سال 2019 خود 300 میلیون دلار به سوریه اختصاص داده است اما از هیچ گروه بخصوصی بویژه نیروهای دموکراتیک که از آنها حمایت می کند نام نبرده است.

کد خبرنگار: 40101

برچسب‌ها:
#سوریه
#آمریکا
#کردها