انتشار:  پنج‌شنبه 25 مرداد 1397  ::  09:12   

آغاز عملیات بازسازی جاده ارتباطی کرکوک- اربیل

سرویس عراق و اقلیم کردستان- بنا به توافقات صورت گرفته میان دولت عراق و اقلیم کردستان عملیات بازسازی جاده ارتباطی اربیل- کرکوک و ساخت پل استراتژیک این جاده آغاز شده است.

به گزارش کردپرس، راکان سعید جبوری سرپرست استانداری کرکوک، در گفتگو با خبرگزاری آناتولی گفت که عملیات بازسازی جاده ارتباطی میان کرکوک و اربیل، بنا به توافقات صورت گرفته میان دولت عراق و اقلیم کردستان، آغاز شده است.

وی افزود که در چارچوب این توافقات پل استراتژیک این جاده نیز(پل پردی) که تخریب شده بود، بازسازی شده و یک پل آهنی به جای پل تخریب شده قبلی ساخته می شود.

همچنین گفت که مسئولیت بازسازی جاده اربیل- کرکوک به صورت مشترک بر عهده دولت عراق و اقلیم کردستان است و با همکاری اداره راه و جاده سازی کرکوک انجام می شود و تأمین امنیت این جاده نیز به صورت مشترک توسط نیروهای پلیس فدرال عراق و نیروهای پیشمرگ صورت می گیرد.

در پی ورود نیروهای عراقی به کرکوک و مناطق مورد مناقشه و پیشروی آنان به سوی اربیل در اکتبر 2017 درگیری میان آنان و نیروهای پیشمرگ در جاده اربیل- کرکوک و در منطقه روی داد و در نتیجه این درگیری، پل استراتژیک این جاده تخریب شد و این راه ارتباطی به فرمان دولت عراق مسدود شد.

طی رزهای گذشته چندین نشست میان مسئولان عراقی و اقلیم کردستان به توافق برای بازسازی و بازگشایی این راه انجامید.