سرویس ترکیه
انتشار:  پنج‌شنبه 25 مرداد 1397  ::  09:24   

جنگنده های ارتش ترکیه یک روز پس از سفر نخست وزیر عراق به آنکارا؛ شنگال را بمباران کردند

سرویس ترکیه - در پی سفر حیدر العبادی، نخست وزیر عراق به آنکارا و دیدار با رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه، جنگنده های این کشور روز گذشته ساعت 17:00 به وقت محلی آنکارا اقدام به بمباران مناطقی از شنگال در شمال عراق کرده اند.

به گزارش کردپرس به نقل از خبرگزاری Mezopotayma، در پی سفر حیدر العبادی، نخست وزیر عراق به آنکارا و دیدار با رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه، جنگنده های این کشور روز گذشته ساعت 17:00 به وقت محلی آنکارا اقدام به بمباران مناطقی از شنگال در شمال عراق کرده اند.

در این عملیات ارتش ترکیه یک خودروی در حال تردد از سوی جنگنده های ارتش ترکیه مورد هدف قرار گرفته و منهدم شده است. در پی این عملیات، هواپیماهای جاسوسی ارتش ترکیه با پرواز در آسمان عراق اقدام به جمع آوری اطلاعات کرده اند.

این حملات در شرایطی صورت می گیرد که حیدر العبادی نخست وزیر عراق بعد از دیدار با رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه در اظهاراتی عنوان کرده بود "اجازه نخواهیم داد از داخل عراق به ترکیه حمله ای صورت بگیرد".

خلیل شروان، سخنگوی نیروهای پیشمرگ شنگال در گفتگو با خبرگزاری اسپوتنیک عنوان کرده است: جنگنده های ارتش ترکیه مواضع نیروهای مقاومت شنگال (YBŞ) وابسته به PKK را بمباران کرده اند. در اثر این حملات فرمانده این نیروها کشته و چند تن دیگر نیز زخمی شده اند. منطقه هدف قرار گرفته منطقه تحت کنترل نیروهای YBŞ بوده و یک فرمانده این نیروها نیز کشته شده است.

همچنین هودا چوکه، مسئول ناحیه سینونه در اظهاراتی عنوان کرده است: جنگنده های ارتش ترکیه چندین ناحیه از مناطق تحت کنترل نیروهای مقاومت شنگال را بمباران کرده اند.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#ترکیه
#کردها
#پ.ک.ک