انتشار:  پنج‌شنبه 25 مرداد 1397  ::  09:56   

شروط کُردها برای ورود به ائتلاف های سیاسی در عراق

سرویس عراق و اقلیم کردستان - یک تحلیل گر سیاسی عراقی گفت: در پیام اخیر رئیس حزب دمکرات کردستان (پارتی) برای وزیر دفاع پیشین عراق موضوع بازگشت مجدد نیروهای پیشمرگ به مناطق مورد مناقشه در مقابل ورود احزاب کردستانی به همپیمانی های سیاسی تشکیل بزرگترین فراکسیون پارلمانی در عراق مطرح شده است.

 

به گزارش کردپرس، واثق الهاشمی  در گفتگو با خبرگزاری « المعلومه» افزود: در پیام مسعود بارزانی، رئیس حزب دمکرات کردستان برای خالد العبیدی، وزیر دفاع پیشین عراق و عضو ائتلاف النصر عراق، مسائلی همچون سهم 17 درصدی  اقلیم کردستان از بودجه عمومی  عراق و تصدی پست های وزراتی و همچنین بازگشت مجدد نیروهای پیشمرگ به مناطق مورد مناقشه به عنوان شرط کردها برای ورود به ائتلاف های سیاسی تشکیل دهنده فراکسیون بزرگتر پارلمانی مطرح شده است.

الهاشمی افزود: کردها به خاطر تحقق خواسته هایشان  و تصدی مناصب وزارتی، برای کنار گذاشتن همه اختلافاتشان با دولت فدرال آمادگی دارند و با هر حزبی که  زمینه بازگشت پیشمرگ ها به مناطق مورد مناقشه را برایشان فراهم کند، ائتلاف خواهند کرد.

وی تاکید کرد که دو حزب حاکم بر اقلیم کردستان درحال حاضر از موضوع ائتلاف ها به عنوان اهرم فشاری برای تحقق خواسته هایشان در دولت آینده عراق بهره برداری می کنند.

 

برچسب‌ها:
#عراق
#واثق الهاشمی
#تحلیل گر سیاسی
#مسعودبارزانی
# خالد العبیدی
#ائتلاف های سیاسی
#پیشمرگ ها
# مناطق مورد مناقشه