انتشار:  پنج‌شنبه 25 مرداد 1397  ::  10:02   

یکی از مقامات حزب دمکرات کردستان:

بغداد باید به بمباران شنگال واکنش نشان دهد

سرویس عراق و اقلیم کردستان- یکی از مقامات حزب دمکرات کردستان تأکید کرد که حمله هوایی به شنگال نقض حاکمیت و حریم هوایی کشور عراق است و باید دولت مرکزی این کشور در این خصوص واکنش نشان دهد.

به گزارش کردپرس، روز گذشته رسانه های اقلیم کردستان از جمله شارپرس، رادیو نوا و شبکه های تلویزیونی مختلف گزارش دادند که جنگنده های ارتش ترکیه منطقه شنگال را به شدت هدف حمله هوایی قرار داده اند.

در پی این حمله محما خلیل از مقامات حزب دمکرات در شنگال که پیشتر فرماندار منصوب مسعود بارزانی  در این شهر محسوب می شد، در گفتگو با رادیو نوا گفت که این حمله خسارات بسیاری به همراه داشته، اما هنوز میزان دقیق و جزئیات این خسارات برآورد نشده است.

وی بدون اشاره به اینکه این حمله توسط ترکیه صورت گرفته، اعلام کرد که حمله هوایی به شنگال نقض حاکمیت عراق و حریم هوایی این کشور است و لازم است که دولت عراق در این خصوص واکنش نشان دهد و هویت جنگنده های مهاجم را نیز مشخص کند.

محما خلیل تأکید کرد که منطقه ای که هدف حمله هوایی قرار گرفته، پیش‌تر محل استقرار نیروهای مقاومت شنگال بوده، اما اکنون این منطقه تخلیه شده و هیچ نیرویی در آن حضور ندارد.

این در حالی است که منابع خبری در ترکیه از جمله آناتولی به نقل از وزارت دفاع این کشور  تائید کرده اند که حمله توسط ارتش ترکیه انجام شده است.

یک روز پیش از این حمله حیدر عبادی نخست وزیر عراق به ترکیه سفر کرده و از حصول توافقات امنیتی با مقامات این کشور خبر داد.

از سوی دیگر منابع خبری اقلیم کردستان از کشته شدن یکی از فرماندهان ارشد پ.ک.ک، در این حمله خبر می دهند.