سرویس اقلیم کردستان
آخرین خبرهای اقلیم کردستان
انتشار:  پنج‌شنبه 25 مرداد 1397  ::  11:12   

دستگیری 27 روزنامه‌نگار در اقلیم کردستان طی 7 ماه گذشته

سرویس عراق و اقلیم کردستان- سازمان صلح و آزادی در اقلیم کردستان اعلام کرد که طی 7 ماه گذشته 27 روزنامه‌نگار در اقلیم کردستان دستگیر شده اند.

به گزارش کردپرس به نقل از خندان، هیوا عمر، معاون رئیس سازمان صلح و آزادی در اقلیم کردستان، طی کنفرانسی خبری اعلام کرد که از آغاز سال جاری میلادی تاکنون 169 مورد نقض حقوق خبرنگاران و روزنامه‌نگاران در اقلیم کردستان روی داده است.

وی با اشاره به فشارهای علیه روزنامه‌نگاران و خبرنگاران در اقلیم و موانع موجود بر سر راه فعالیت آنان، گفت که بنا به تحقیقی که سازمان صلح و آزادی به همراه یک سازمان از کشور نروژ انجام داده است؛ طی 7 ماه گذشته 27 روزنامه‌نگار اقلیم دستگیر شده اند.

 همچنین حملات و فشارهای علیه روزنامه‌نگاران و رسانه ها در اقلیم را روزافزون توصیف کرده و گفت که طی این 7 ماه دست کم 272 روزنامه‌نگار، خبرنگار و رسانه با تهدید و فشار نقض حقوق خود مواجه بوده اند.

طبق آمار اعلام شده از سوی هیوا عمر در 7 ماه گذشته در اقلیم کردستان، 14 شبکه تلویزیونی تعطیل و 64 مورد ممانعت از پوشش خبری وقایع و رویدادها، 20 مورد حمله به فعالین و همچنین67 مورد دستگیری معترضین روی داده است.

 

برچسب‌ها:
#عراق
#اقلیم کردستان