سرویس جهان
انتشار:  شنبه 27 مرداد 1397  ::  18:52   

مجله اورینتال ریویو:

دمشق خودمختاری محدود به کردها می دهد

سرویس جهان- مجله اورینتال ریویو نوشت: دولت سوریه در نهایت ممکن است خودمختاری خیلی محدودی به کردهای این کشور اعطا کند.
 

به گزارش کردپرس، سوریه هر چه بیشتر به پایان جنگ در این کشور نزدیک می شود، آمریکا قصد خود را برای خروج از این کشور اعلام کرده است و کردها که متحد آمریکا محسوب می شوند، دائما از سوی ترکیه تهدید می شوند و بشار اسد نیز اعلام کرده است مناطق تحت کنترل کردها را یا با زور و یا با مذاکره پس خواهد گرفت.

کردها از مذاکره استقبال کرده و تاکنون دو هیئت به دمشق فرستاده اند. آنها مطالباتی از جمله برقراری سیستم خودگردانی در راستای تمرکززدایی در قدرت از دولت مشق دارند. خودگردانی مورد نظر کردها نوعی خودمختاری و اداره مستقل مناطق کردنشین توسط خود کردها توصیف شده است.

مجله اورینتال ریویو که به مرور حوادث خاورمیانه می پردازد در تازه ترین تحلیل خود نوشته است دمشق درگیر مذاکره با کردها شده است اما این کشور قصد ندارد خودمختاری گسترده ای به کردها اعطا کند.

این مجله تاکید کرده است خودمختاری اعطا شده توسط مقامات دمشق به کردها بسیار محدود خواهد بود.

این مجله پیش بینی کرده است که ترکیه ممکن است با اعطای خودگردانی و خودمختاری به کردهای سوریه مخالفت کند که در آن صورت احتمالا دمشق میان راضی کردن ترکها و سازش با کردها، دومی را انتخاب خواهد کرد.

این مجله تاکید کرده است کردها برای مذاکره انتخاب شده اند و ترکیه به دلیل حمایت از شورشیان تندرو پایگاه ضعیفی دارد و یکی از بازندگان اصلی بحران سوریه است.

کد خبرنگار: 40101

برچسب‌ها:
#سوریه
#کردها
#بشار اسد
#دمشق
#ترکیه