انتشار:  یک‌شنبه 28 مرداد 1397  ::  12:41   

مرز اقلیم کردستان بر روی کردهای سوریه بسته شد

سرویس عراق و اقلیم کردستان- یکی از مقامات اتحادیه میهنی کردستان در شنگال از بسته شدن مرزهای اقلیم کردستان و عراق بر روی کردهای سوریه خبر داد.

به گزارش کردپرس، سایت خبری اس. ان.ان، گزارش داد که نیروهای عراقی مستقر در مرزهای میان سوریه و عراق در منطقه شنگال، با مسدود کردن معابر مرزی در این منطقه، مانع از ورود کردهای سوریه به خاک عراق شده اند.

همچنین حسین درمان معاون مسئول شاخه حزب اتحادیه میهنی کردستان در شنگال به این سایت خبری گفت که هم‌زمان با این اقدام ارتش عراق، نیروهای وابسته به حزب دمکرات کردستان که کنترل گذرگاه مرزی سیمالکا(پیشخاپور) میان اقلیم کردستان و مناطق کردنشین سوریه را در اختیار دارند با بستن این مرز مانع از تردد کردهای سوری و ورود آنان به اقلیم و شنگال شده اند.

وی خاطر نشان ساخت که  این اقدام پیش‌تر نیز بارها از سوی نیروهای حزب دمکرات  تکرار شده است.

حسین درمان گفت که کردهای سوریه قصد داشتند برای شرکت در مراسم تشیع و تدفین زکی شنگالی از فرماندهان پ.ک.ک، در شنگال که در پی حمله هوایی ترکیه به این منطقه کشته شد؛ وارد شنگال شوند که با ممانعت نیروهای حزب دمکرات و ارتش عراق روبرو شده اند.

همچنین تأکید کرد که زکی شنگالی در میان کردهای ایزدی شخصیتی بسیار محبوب به شمار می آمد؛ زیرا وی از آغاز حمله داعش به شنگال در این منطقه با داعش مبارزه کرده و به دفاع از شنگال و کردهای ایزدی پرداخت.