سرویس عراق
انتشار:  یک‌شنبه 28 مرداد 1397  ::  16:59   

سخنگوی ائتلاف بین‌المللی: داعش همچنان خطرناک است/ تا برقراری ثبات، در عراق می‌مانیم

سرویس عراق و اقلیم کردستان- سخنگوی ائتلاف بین المللی تحت رهبری آمریکا تاکید کرد تا زمانی که عراق برای برقراری ثبات در مرحله پس از داعش به کمک نیاز داشته باشد، در این کشور باقی می مانند.

به گزارش کردپرس، سرهنگ شان رایان، سخنگوی ائتلاف بین المللی ضد تروریسم به رهبری آمریکا بعد از ظهر امروز (یک شنبه) در گفت و گو با شبکه خبری اسکای نیوز عربی ضمن تاکید بر این که داعش همچنان خطرناک است، اعلام کرد تا جایی که بتوانند، بنا به درخواست دولت عراق در این کشور باقی می مانند تا گروه تروریستی مذکور را ریشه کن کنند.

به گفته سرهنگ رایان، هدف از باقی ماندن نیروهای ائتلاف تحت رهبری آمریکا در عراق، کمک به این کشور در راستای برقراری ثبات در مناطق مختلف در مرحله پس از داعش می باشد جایی که هنوز برخی عناصر باقی مانده آن در این کشور حضور دارند و دارای منابع مالی و تسلیحاتی هستند.

سخنگوی ائتلاف بین المللی همچنین از تلاش ائتلاف برای پاکسازی آخرین منطقه تحت کنترل داعش در شرق رود فرات در شرق سوریه خبر داده و تاکید کرد که نبرد هنوز به پایان نرسیده و به همین دلیل نیز در حال تحکیم وضعیت خود در این منطقه می باشند.

سرهنگ رایان در رابطه با درخواست دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا برای خروج نیروهای این کشور از سوریه نیز اظهار داشت: باید ماموریت جنگی خود را به پایان برسانیم، ترامپ به مشاوره فرماندهان ارتش گوش می دهد و هدف اصلی نیز نابودی داعش" است.

سخنگوی ائتلاف تحت رهبری آمریکا همچنین از عربستان سعودی و امارات به دلیل آن چه کمک سخاوتمندانه به ائتلاف برای گسترش ثبات در منطقه خواند، قدردانی کرد.

برچسب‌ها:
#عراق
#ائتلاف بین المللی
#داعش
#سوریه