سرویس کردستان
آخرین خبرهای کردستان
انتشار:  دوشنبه 29 مرداد 1397  ::  15:38   

گروه جهادی پزشکان شهید هدایت خدمات خود را در بانه آغاز کرد

سرویس کردستان- گروه جهادی پزشکان شهید هدایت خدمات پزشکی رایگان را در بخش نمیشر بانه در قالب 140 پزشک آغاز کردند و 2 هفته خدمات پزشکی رایگان به مردم منطقه ارائه می دهند.

به گزارش خبرنگار کرد پرس 140 پزشک از گروه پزشکان شهید هدایت خدمات پزشکی در زمینه های دندان پزشکی، مامایی، پزشک عمومی، دامپزشکی، روانشناسی و مشاوره به مناطق محروم بخش نمشیر بانه ارائه می کنند.

این پزشکان با کمک بهورزان و دهیاران روستاها،  بیماران را شناسایی و با  مینی بوس به مراکز پزشکی سیار که در مدارس روستاهای زروا و کوخان مستقر هستند انتقال می دهند و بعد از ارائه خدمات آنها را به روستای محل زندگی باز می گردانند و گروهی از پزشکان هم به صورت سیار به روستاها سفر می کنند و بیماران را به صورت را رایگان ویزیت می کنند.

گروه جهادی شهید هدایت کار خود را از 2 سال قبل آغاز کرده و پنجمین اردوی پزشکان این گروه در بخش نمشیر شهرستان بانه برگزار می شود. البته این گروه جهادی اردوهای کوچک درون شهری به منظور ارائه خدمات رایگان پزشکی برگزار کرده است.

گروه پزشکان جهادی شهید هدایت شامل 140 پزشک است که در 2 نوبت صبح و بعد از ظهر خدمات ارائه می دهند.

سرپرست اکیپ پزشکی مستقر در روستای زروا که بیشتر پزشکان عمومی و مامایی حضور دارند در گفت وگو با خبرنگار کرد پرس گفت: از قبل بیماران شناسایی شده و کارت نوبت دهی توزیع شده و براساس کارت نوبت دهی در روزهای مشخص بیماران را ویزیت می کنیم.

نجمه زندیه افزود: در این بخش خدمات دندان پرشکی و پزشکی به بیماران ارائه می شود برای بیماران بتوانند از خدمات بهتر بهره بگیرند مهد کودک برای کودکان در کنار ارائه خدمات پزشکی ایجاد شده و در بخش دیگر هم کارهای فرهنگی برگزار می شود. همچنین خدمات دامپزشکی هم ارایه می شود. 

وی اظهار داشت: برای بزرگسالان اموزش بهداشتی در حوزه های مختلف و روانشناسی و مشاوره ارائه می شود در صورت نیاز مشاوره فرد به فرد هم انجام می شود.

زندیه با اشاره به اینکه در مرکز پزشکی روستای زروا هفت پزشک عمومی بیماران را ویزیت می کنند گفت: گروه پزشکان جهادی شهید هدایت الگوی درمانی اسلامی را پیاده می کند و بخش خانم ها و آقایان جدا شده و بیماران زن توسط درمانگران زن و بیماران مرد توسط درمانگران مرد ویزیت می شوند.

وی  ادامه داد: چنان که بیماران نیاز به متخصص داشته باشد برگه ارجاع به آنها داده می شود و در روز مشخص که پزشک متخصص حضور دارند مراجعه می کنند و توسط متخصص مربوطه ویزیت می شود.

وی گفت: در این مرکز پزشک متخصص اطفال، زنان، قلب و عروق در روز مشخص حضور دارند در برای دیگر متخصصان با بیمارستان رازی بانه هماهنگ شده و خدمات در بیمارستان به صورت رایگان ارائه می شود.

وی اظهار داشت: دردهای استخوان و ناراحتی های گوارشی شایع ترین بیمارهای این بخش هستند که به سبک زندگی مردم ارتباط دارد و بیماری دیابت، فشار خون، بیماری قلب عروق و  یه موضوع اپیدمی و مربوط به کل کشور است.