سرویس عراق
انتشار:  دوشنبه 29 مرداد 1397  ::  15:59   

واکنش آمریکا به تایید نتایج انتخابات پارلمانی عراق از سوی دادگاه فدرال

سرویس عراق و اقلیم کردستان - سفارت آمریکا در عراق ضمن استقبال از تایید نتایج انتخابات پارلمانی اخیر این کشور از سوی دادگاه فدرال، تاکید کرد که تشکیل دولت جدید یک مسئله کاملا داخلی به شمار می آید.

به گزارش کردپرس به نقل از السومریه نیوز، سفارت آمریکا در بغداد ظهر امروز (دوشنبه) با صدور بیانیه ای اعلام کرد که از تایید نتایج انتخابات پارلمانی 12 مه گذشته عراق استقبال می کند و از پایبندی رهبران سیاسی جریان های پیروز انتخابات به تشکیل دولت جدید این کشور بر اساس جدول زمان بندی تعیین شده در قانون اساسی نیز خوشنود است.

سفارت آمریکا ضمن تاکید بر این که تشکیل دولت جدید عراق یک مسئله کاملا داخلی است و باید بر اساس رویکردی تحقق یابد که از منافع و حاکمیت ملی این کشور حفاظت کند، خاطر نشان ساخت که واشنگتن بر اساس توافقنامه راهبردی خود با بغداد، از یک عراق مستقل و دارای حاکمیت کامل پشتیبانی می کند.

سفارت آمریکا در بغداد همچنین نسبت به تشکیل دولت آینده عراق بر مبنای ملی جهت ادامه پیشروی در جنگ با داعش، مبارزه با فساد، حفاظت از مردم، تلاش برای انجام اصلاحات اقتصادی اصولی و ایجاد روابط مستحکم با سایر کشورهای جهان در راستای کمک به تحقق خواسته های مشروع مردم این کشور ابراز امیدواری کرد.

برچسب‌ها:
#عراق
#سفارت آمریکا
#نتایج انتخابات
#تشکیل دولت