سرویس ترکیه
انتشار:  دوشنبه 29 مرداد 1397  ::  16:03   

واکنش مقامات ترکیه به حمله مسلحانه به سفارت آمریکا در آنکارا:

حمله مسلحانه به سفارت آمریکا یک توطئه علیه ترکیه است

سرویس ترکیه - عمر چلیک، سخنگوی حزب عدالت و توسعه و ابراهیم کالین، سخنگوی نهاد ریاست جمهوری ترکیه در اظهارات جداگانه ای حمله به سفارتخانه آمریکا در آنکارا را یک توطئه علیه ترکیه اعلام کرده اند.

به گزارش کردپرس، عمر چلیک، سخنگوی حزب عدالت و توسعه در اظهاراتی با اشاره به حمله مسلحانه صبح امروز به سفارت آمریکا در آنکار عنوان کرده است: در این حمله مسلحانه کسی کشته یا زخمی نشده است؛ این یک توطئه آشکار علیه ترکیه است.

وی در سخنان خود تصریح کرده است: از این موضوع کسی شکی به خود راه ندهد که تمام اعضای دولت های خارجی که در ترکیه فعالیت دارند و تمام سفارت خانه های کشورهای دیگر در ترکیه تحت ضمانت و حفاظت دولت ترکیه است. کسانی که در ترکیه فعالیت های دیپلماتیکی انجام می دهد مهمان ملت ترکیه هستند، برای این که امنیت آنان در تمامی ابعاد تامین شود از هیچ تلاشی دریغ نمی کنیم. ترکیه یک کشور امن است. هیچ شکی نداشته باشید که در مدت زمان کوتاهی مشخص خواهد شد که پشت پرده این حمله چه کسانی بوده و از سوی چه کسانی این حمله ترتیب داده شده است.

همچنین ابراهیم کالین، سخنگوی نهاد ریاست جمهوری ترکیه نیز در واکنش به این حمله مسلحانه ضمن محکوم کردن این حمله عنوان کرده است: این اقدام به صورت آشکار تلاش برای ایجاد یک هرج و مرج است. ترکیه یک کشور قابل اعتمادی بوده و تمام کارمندان دولت های خارجی تحت ضمانت های قانونی در این کشور هستند. تحقیقات پیرامون این حادثه آغاز شده و در کوتاه ترین زمان ممکن تمامی ابعاد آن مشخص خواهد شد.

لازم به ذکر است، ساعت 05:00 بامداد امروز سرنشینان یک اتوموبیل سفید  با ورود به بلوار آتاتورک آنکارا به سمت سفارت آمریکا تیراندازی کرده اند. در این حمله صدای 4 یا 5 شلیک به گوش رسیده است. تا این لحظه عاملان این حمله مسلحانه شناسایی نشده است.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#ترکیه
#آمریکا