انتشار:  دوشنبه 29 مرداد 1397  ::  16:31   

سخنگوی ائتلاف بین المللی:

از طریق بغداد با نیروهای کُرد تعامل می‌کنیم/ البغدادی توان رهبری را از دست داده‌ است

سرویس عراق و اقلیم کردستان - سخنگوی ائتلاف بین المللی ضمن اعلام این که از طریق دولت مرکزی عراق با نیروهای کُرد تعامل می کنند، تاکید کرد که خلیفه خودخوانده داعش دیگر توان رهبری ندارد.

به گزارش کردپرس، سرهنگ شان رایان، سخنگوی ائتلاف بین المللی ضد داعش به رهبری آمریکا بعد از ظهر امروز (دوشنبه) در گفت و گو با شبکه خبری الحدث عربستان با اشاره به این که نیروهای ائتلاف با درخواست دولت بغداد در خاک عراق باقی مانده اند، اعلام کرد که بدون شک این کشور شاهد حضور ایران می باشد با این حال این مسئله روی فعالیت ائتلاف بدون تاثیر است.

سرهنگ رایان ضمن اعلام این که شمار عناصر داعش به شدت کاهش یافته با این حال این گروه تروریستی همچنان یک دشمن دشوار به شمار می آید و ائتلاف بین المللی نیز به مبارزه با آن ادامه خواهد داد، تاکید کرد که وضعیت کنونی عراق دشوار است و ائتلاف نیز تمامی تهدیدها را جدی می گیرد با این حال هدف اصلی آن همچنان مبارزه با داعش است.

سخنگوی ائتلاف بین المللی با بیان این که نیروهای کُرد بخشی از نیروهای عراقی هستند و از طریق دولت مرکزی با آنها تعامل می کنند، یکپارچه ماندن این کشور با وجود اختلافات موجود در آن را مورد تاکید قرار داد.

سرهنگ رایان ضمن تاکید بر این که ابوبکر البغدادی، خلیفه خودخوانده داعش ممکن است در هر جایی حضور داشته باشد با این حال دیگر هیچ گونه توان رهبری ندارد، در رابطه با وضعیت در سوریه نیز خاطر نشان ساخت که به دلیل پیچیدگی های موجود در آن، با عراق متفاوت است.

این در حالی است که سخنگوی ائتلاف تحت رهبری آمریکا دیروز (یک شنبه) نیز در گفت و گو با شبکه خبری اسکای نیوز عربی هدف از باقی ماندن نیروهای ائتلاف در عراق را کمک به این کشور در راستای برقراری ثبات در مناطق مختلف در مرحله پس از داعش برشمرد چرا که هنوز برخی عناصر باقی مانده آن در این کشور حضور دارند و دارای منابع مالی و تسلیحاتی هستند.

برچسب‌ها:
#عراق
#ائتلاف بین المللی
#نیروهای کرد
#ابوبکر البغدادی