انتشار:  دوشنبه 29 مرداد 1397  ::  16:36   

انتقاد تند نماینده سابق آک پارتی از خبرگزاری آناتولی:

با نادیده گرفتن و انکار کردن کدام مسئله را می توانید حل کنید؟

سرویس ترکیه - احمد فاروق اونسال، نماینده سابق حزب عدالت و توسعه در پارلمان ترکیه طی اظهاراتی با انتقاد از عملکرد خبرگزاری آناتولی در قبال حزب دموکراتیک خلق ها در خبر مربوط به برنامه رهبران سیاسی ترکیه در عید قربان عنوان کرد: با نادیده گرفتن و انکار کردن کدام مسئله را می توانید حل کنید؟

به گزارش کردپرس، احمد فاروق اونسال، نماینده سابق حزب عدالت و توسعه در پارلمان ترکیه در اظهاراتی با انتقاد از عملکرد خبرگزاری آناتولی در خبر مربوط به روز گذشته خود در خصوص برنامه های رهبران سیاسی ترکیه در عید قربان که به روسای مشترک و اعضای حزب دموکراتیک خلق ها در خبر اشاره نشده بود گفت: زمانی که به تصاویر و محتوای خبر "برنامه رهبران سیاسی ترکیه در عید قربان" که از سوی خبرگزاری آناتولی منتشر شده است نگاه می کنیم رهبران حزبی که در 10 استان ترکیه اولین حزب انتخابات بوده و بیش از 6 میلیون رای مستقیم این ملت را دریافت کرده و 67 کرسی در پارلمان ترکیه را در اختیار دارند دیده نمی شوند. با نادیده گرفتن و انکار کردن کدام مسئله را می توانید حل کنید؟

وی در ادامه اظهارات خود تصریح کرد: احزاب سیاسی می توانند آزادانه از سوی افکار عمومی و کسانی که به آنان رای داده اند مورد انتقاد قرار بگیرند ولی تحریم رسانه ای یک حزب سیاسی نه تنها برای آن حزب بلکه مجازات برای ملتی است که به آنان رای داده اند. به جای این که سیاست مدنی را در جامعه قوت ببخشیم با لجبازی کور در حال تنگ کردن عرصه هستیم. مسائل اساسی ترکیه با این تفکرات حل نخواهد شد.

همچنین مسلم دوغان، نماینده حزب دموکراتیک خلق ها در پارلمان ترکیه نیز با انتقاد از این اقدام خبرگزاری آناتولی عنوان کرد: خبرگزاری رسمی دولت ترکیه سومین حزب بزرگ ترکیه را نادیده می گیرد. این کوری برای هیچ کس فایده ای نخواهد داشت. معنی این نادیده گرفتن ها چه چیزی است؟ با تبعیض قائل شدن و ایجاد دیگری در جامعه صلح و همبستگی اجتماعی به وجود نمی آید. تا زیاد دور نشده اید از این راه برگردید.

همچنین عمر فاروق قرقرلی اوغلو، نماینده حکاری در پارلمان ترکیه از حزب دموکراتیک خلق ها نیز در اظهاراتی با انتقاد از این اقدام خبرگزاری آناتولی عنوان کرد: اگر این تجزیه کردن جامعه نیست چه چیز دیگری می تواند باشد؟

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#ترکیه
#انتخابات ریاست جمهوری
#حزب دموکراتیک خلق ها
#کردها