سرویس کردستان
انتشار:  سه‌شنبه 30 مرداد 1397  ::  00:16   

سرپرست تیم درمانگران جهادی شهید هدایت:

اکیپ درمانگران شهید هدایت در بخش نمیشیر خدمات رایگان ارائه می دهند

سرویس کردستان- سرپرست تیم درمانگران جهادی شهید هدایت گفت: گروه درمانگران جهادی شهید هدایت متشکل از یک اکیپ کامل درمانی است و که در کنار خدمات درمانی خدمات فرهنگی را به صورت رایگان ارائه می دهند.

محمد صفی خانی روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار کرد پرس افزود: گروه درمانگران جهادی شهید هدایت به مدت 2 هفته در بخش نمیشیر بانه به بیماران نیازمند در این بخش خدمات پزشکی به صورت رایگان ارائه می دهند.

وی اظهار داشت: گروه درمانگران جهادی شهید هدایت متشکل از یک اکیپ کامل درمانی است و که در کنار خدمات درمانی خدمات فرهنگی را به صورت رایگان ارائه می دهند.

وی افزود: این تیم در بخش های پزشکی، دندان پزشکی و دام پزشکی فعالیت می کنند که تیم 50 نفره پزشکی شامل 10 پزشک متخصص داخلی، قلب، زنان و اطفال، پزشک عمومی، پرستاران پزشکان تریاژ، تزیقات داروسازان است.

صفی خانی گفت: در کنار خدمات پزشکی مامایی سنوگرافی هم انجام می شودو برای پزشکان متخصص دستگاه  نوار قلب و اکو راه اندازی شده که در صورت لزوم این خدمات انجام می شود و برای خدمات پاراکلینیکی آزمایشگاه و رادیو گرافی ها با بیمارستان رازی بانه هماهنگی شده که با معرفی بیمار به این بیمارستان تمام خدمات پاراکلینیکی به صورت رایگان انجام می شود.

وی با بیان اینکه بیمارانی که نیازمند جراحی هستند در روزهای پنجشنبه و جمعه جراحی انها در بیمارستان رازی انجام می شود افزود: خدمات به صورت رایگان در بیمارستان رازی توسط گروه درمانگران جهادی شهید هدایت انجام می شود و داروهای لازم هم به صورت رایگان تحویل بیمار داده می شود.

وی به اشاره به خدمات گروه درمانگران در آینده گفت:  تیم دندان پزشکی در روستای کوخان و تیم پزشکی در روستای زرواو مستقر هستند که با انتقا بیمار به این 2 مرکز از خدمات رایگان بهره مند می شوند.

این پزشک اظهار کرد: تیم غربالگری درمانگران هدایت 2 هفته قبل از شر.ع اردو با همکاری بهورزان و شبکه بهداشت بانه بیماران نیازمند به خدمات درمانی شناسایی شدند و کارت نوبت با روز و ساعت مشخص واگذار شده و با مینی بوس از روستای محل زندگی به مراکز انتقال داده می شوند و دوباره به همان روستا برمی گردند.

وی گفت: 24 روستای بخش نمشیر تحت پوشش کامل خدمات پزشکی قرار گرفته که در درمانگاه پزشکی روزانه 300 نفر و در درمانگاه دندان پزشکی 160 نفر ویزیت می کنند.

صفی خانی خاطر نشان کرد: در درمانگاه دندان پزشکی 15 یونت دندان پزشکی وجود دارد که به صورت پیوسته فعال هستند و هفت نفر از متخصصین دندان پزشکی عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران در این گروه  فعالیت می کنند و تمام درمان های ترمیمی، انواع جراحی ها، جرمگیرها، کشیدن دندان، کارهای مربوط به درمان ریشه و کارهای مربوط به لثه را انجام می دهند.

وی گفت: بیمارانی که نیازمند خدمات پزشکی پیوسته هستند شناسایی می شود که بعد از اردو هم با انها ارتباط خواهیم داشت و از شرایط جسمانی انها سوال می کنیم در صورتی که نیاز به خدمات درمانی در مراکز دیگر داشته باشند تا جای امکان به انها کمک می کنیم.

وی افزود: بیمارانی که نیازمند کارهای تخصصی هستند به بیمارستان در شهرهای دیگر معرفی می شود و کارهای درمانی انها را انجام می دهیم.

صفی خانی با ابراز رضایت از همکاری ادارات شهرستان بانه  گفت: در مجموع همه ارگان ها با اکیپ پزشکی درمانگران جهادی هدایت همکاری خوبی داشتند اما برای انجام  خدمات با کیفیت نیازمند هماهنگی بیشتر مسئولین هستیم باید خدمات رسانی به محرومین در راس برنامه های دارات دولتی قرار بگیرد.